Këto janë territoret që u banuan nga fiset pellazgo-ilire

Nga: Enkel Muço

Mbreterite ,Perandorite, Principatat, qe ata krijuan gjate Historise 5000 Vjet para eres sone.

Krijuan fiset Italike, Gjermanike,Franke,Skandinave,

Britanike ,krijuam Perandorine Romake, Kontribuan ne Mbreterine e Bashkuar, themeluan Perandorine Bizantine, ndertuam Akropolin ne Greqine e sotme ,Vatikanin ne Itali ,Kishen e Sh.Sofise ne Stamboll, kontribuam ne themelimin e shoqerive Shtet te lart permendura, ju dhame Kulturen, Gjuhen, EtnoGjenezen Njerezore,te cilat sot si shoqeri Shtetformuese flasin e frymojne Shqip.

E sa shume humbem nen sundimin dhe terrorin Turko-Sllavo-Grek,ne copetimin, asimilimin dhe mohimin e Identitetit Kombetar ne bashkepunim me tradhetaret Shqipfoles !!!/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7949,Camëri,108,Editorial,1705,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1284,Iliridë,251,Kosovë,2367,Kulture,628,Luginë,49,Moti,2,Politik,1774,Reportazh,155,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,495,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Këto janë territoret që u banuan nga fiset pellazgo-ilire
Këto janë territoret që u banuan nga fiset pellazgo-ilire
Këto janë territoret që u banuan nga fiset pellazgo-ilire
https://4.bp.blogspot.com/-vVlwQrIvqZo/WmtlD84dVDI/AAAAAAAAQYs/9TlJBlxuI0MOht0jbY-_QtBZXI_XA0sLwCLcBGAs/s640/3-4-640x360%2B%25281%2529.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-vVlwQrIvqZo/WmtlD84dVDI/AAAAAAAAQYs/9TlJBlxuI0MOht0jbY-_QtBZXI_XA0sLwCLcBGAs/s72-c/3-4-640x360%2B%25281%2529.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/keto-jane-territoret-qe-u-banuan-nga.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/keto-jane-territoret-qe-u-banuan-nga.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy