Kosova i bën presion Panuçit: Kujdes kur fton talentët tanë Kosovare, ndryshe…

“Mollë sherri” duket se është bërë talenti kosovar, Edon Zhegrova. 18 vjecari që luan në Belgjikë është ftuar nga trajneri i Kombëtares shqiptare, Kristian Panuçi, për miqësoren e marsit kundër Norvegjisë.

Nga ana tjetër, ekipet kombëtare të Kosovës po presin përgjigje prej lojtarit në fjalë.

Sekretari i Përgjithshëm i Federatës së Futbollit të Kosovës, Eroll Salihu, ka shpjeguar marrëdhëniet mes federatave për talentet, duke i dhënë një mesazh trajnerit të ri të Shqipërisë.

Për Panorama Sport ai u shpreh:

Nuk kemi pasur fare komunikim me FSHF-në për Edon Zhegrovën. Zhegrova është një talent dhe lojtar i ri, i cili është ftuar nga përfaqësuesja U-21 e Kosovës, por mesa duket, ai ka dashur që të ftohet menjëherë nga Kombëtarja A ndaj dhe po përdor Shqipërinë për të na shantazhuar.

Në anën tjetër, edhe trajneri juaj (Kristian Panuçi) duhet të kuptojë që këta janë futbollistë të lindur në Kosovë dhe nuk është lehtë t’i marrësh. Duhet të kemi një marrëveshje, pasi ne mund ta bllokojmë.

Kjo, nisur edhe në bazë të statusit, ku duhet të ketë disa kritere për jetesën etj., etj., për të mos iu futur detajeve.

Ajo që dua të them, është se trajneri i ri i Shqipërisë duhet të kuptojë se ne kemi kultivuar marrëdhënie të shkëlqyera me FSHF-në dhe herët e tjera duhet të ketë kujdes, që të lajmërojmë njëri-tjetrin”./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7975,Camëri,108,Editorial,1712,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1289,Iliridë,251,Kosovë,2377,Kulture,629,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,156,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,498,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Kosova i bën presion Panuçit: Kujdes kur fton talentët tanë Kosovare, ndryshe…
Kosova i bën presion Panuçit: Kujdes kur fton talentët tanë Kosovare, ndryshe…
https://2.bp.blogspot.com/-ggah1Hbcvc0/WmdbaVhyELI/AAAAAAAAP8g/IXF7Hv5CmaYEMpj1pMXKR4dlq24Kq-tfQCLcBGAs/s320/eroll-salihu1-470x295.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-ggah1Hbcvc0/WmdbaVhyELI/AAAAAAAAP8g/IXF7Hv5CmaYEMpj1pMXKR4dlq24Kq-tfQCLcBGAs/s72-c/eroll-salihu1-470x295.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/kosova-i-ben-presion-panucit-kujdes-kur.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/kosova-i-ben-presion-panucit-kujdes-kur.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy