Kur mbreti Leka Zog donte të ndalonte Janullatos - Dokumenta ekskluzive

Janullatosi, shtetësia shqiptare, legalizimet dhe drejtësia…

Dhënia e shtetësisë shqiptare Janullatosit ka një analogji të çuditshme me formën më ekstreme të legalizimit të ndërtimeve pa leje në vendin tonë ku shteti ju dha letrat disa uzurpatorëve, grabitqarë, mashtrues, të fortë apo miqë të pushtetit jo vetëm për ndërtimet pa leje por edhe për pronat që u kanë rrëmbyer pronarëve të ligjshëm…

Por si për çështjen e pronës, kur pushteti nuk mori parasysh se për padrejtësitë e veta ekziston një gjykatë më e lartë dhe e pavaur si ajo e Strasburgut, edhe për rastin e Janullatosit pushtetet kanë injoruar dhe po vazhdojnë të injorojnë Kanonet dhe Ligjet e ortodoksisë dhe Kishës Ortodokse Autoqefale Shqiptare dhe se ka gjithmonë një gjyq më të lartë i cili herët a vonë do të vendosë drejtësi…

Bashkëngjitur, gjeni protestën që, në vitin 1992, i ndjeri Mbreti Leka i dërgoi H.T. Kryepeshkopit Bartolomeu lidhur me emërimin e Janullatosit në krye të KOASH dhe (për të interesuarit) një pjesë të Studimit për Autoqefalinë e Kishës Ortodokse përgatitur në 1997 nga Arhimandriti Dr. Theofan Koja./ZgjohuShqiptar.info


KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7991,Camëri,109,Editorial,1717,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1295,Iliridë,251,Kosovë,2379,Kulture,630,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Kur mbreti Leka Zog donte të ndalonte Janullatos - Dokumenta ekskluzive
Kur mbreti Leka Zog donte të ndalonte Janullatos - Dokumenta ekskluzive
https://4.bp.blogspot.com/-VKEARdGwseI/Wku9-gmj9II/AAAAAAAANxE/IokLJimnMown4J8d1IPABeAqELhlPRGFACLcBGAs/s640/q1.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-VKEARdGwseI/Wku9-gmj9II/AAAAAAAANxE/IokLJimnMown4J8d1IPABeAqELhlPRGFACLcBGAs/s72-c/q1.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/kur-mbreti-leka-zog-donte-te-ndalonte.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/kur-mbreti-leka-zog-donte-te-ndalonte.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy