Kur sulltani mbronte grekët dhe luftonte shqiptarët

Një ligj kundër gjuhës dhe kulturës shqipe ka lëshuar sulltani i Perandorisë osmane më 31 Maj 1779, Abdul Hamid I (1725-1789), ku përcaktohej saktë marrja në mbrojtje nga ana e turqve e kulturës dhe gjuhës greke dhe se duhej luftuar gjuha shqipe.
Ky dokument është nxjerrë nga arkivat greke dhe është botuar në gazetën “Thessaloniki”, 1999.
Këtë Dekret e pasqyrojnë mediet greke më 1999, të cilat gabimishtë kanë botuar foton e Sulltan Abdul Hamidit të Dytë (1842-1918).Marrë nga Arben Llalla/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9280,Camëri,119,Editorial,2037,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1475,Iliridë,289,Kosovë,2694,Kulture,723,Luginë,62,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Kur sulltani mbronte grekët dhe luftonte shqiptarët
Kur sulltani mbronte grekët dhe luftonte shqiptarët
https://2.bp.blogspot.com/-_aBOoXomGtA/WmurIhGxJGI/AAAAAAAAA3k/E9-GlpQr3A0nTkiVGPsbK4BQ0Vd8PqEtgCLcBGAs/s640/Abd%25C3%25BClhamid_I_by_John_Young-768x1163-640x969.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-_aBOoXomGtA/WmurIhGxJGI/AAAAAAAAA3k/E9-GlpQr3A0nTkiVGPsbK4BQ0Vd8PqEtgCLcBGAs/s72-c/Abd%25C3%25BClhamid_I_by_John_Young-768x1163-640x969.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/kur-sulltani-mbronte-greket-dhe.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/kur-sulltani-mbronte-greket-dhe.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy