Kush ishte “helmi i paguar me taksa” sipas Ben Blushit?!

Ky që shihni në foto është një status i Ben Blushit në muajin Qershor të 2017-ës. Në atë kohë, Blushi drejtonte partinë LIBRA dhe akuzonte Top Channel si televizion kioskë, i cili shiste kohë me para gjatë fushatës elektorale.

Në statusin e tij Blushi shkruante:

Diçka për televizionet e Shqipërisë, helmi i paguar me taksa.

A doni të dini sa të shitura, të shpifura dhe të shëmtuara janë televizionet e Shqipërisë? Shikoni statistikat e shpërndarjes së kohës qysh se ka nisur fushata zyrtarisht. Rilindja është transmetuar vetëm në lajme 53 ore, pa llogaritur çdo ditë dy orë Live nga çdo katund I vendit. Çadra ka dalë në çdo dritare 31.3 orë, ndërsa LSI 13 orë. A e dini sa kohë ka marrë LIBRA? Vetëm 27 min. Këto kioska që shesin kohën për para do rrëzohen bashkë me klientët e tyre. Këto janë helmi i paguar me taksa”- shkruante në atë kohë kreu i LIBRA-së, sot, 6 muaj më vonë, Drejtor i Përgjithshëm i Top Channel.

Por siç është bërë zakon në këtë vend, ato që thuhen harrohen shumë shpejt. Madje, në shumicën e rasteve, kemi parë që, ata të cilët shahen e akuzohen më tepër në fund përfundojnë të “martuar”. Se çfarë do të ndodh me Blushin dhe martesën e tij, do e shohim…/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9280,Camëri,119,Editorial,2037,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1475,Iliridë,289,Kosovë,2694,Kulture,723,Luginë,62,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Kush ishte “helmi i paguar me taksa” sipas Ben Blushit?!
Kush ishte “helmi i paguar me taksa” sipas Ben Blushit?!
https://2.bp.blogspot.com/-q4fm-pFa8JU/WnArz31hXSI/AAAAAAAAQvw/ESS254ggkSEeFnKb1ox4x3XFiy3RlmopACLcBGAs/s640/blushiii-905x395.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-q4fm-pFa8JU/WnArz31hXSI/AAAAAAAAQvw/ESS254ggkSEeFnKb1ox4x3XFiy3RlmopACLcBGAs/s72-c/blushiii-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/kush-ishte-helmi-i-paguar-me-taksa.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/kush-ishte-helmi-i-paguar-me-taksa.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy