Kush jane Shqiptaret? Ka 104 vjet ky pershkrim, por duket sikur është shkruar sot!

Rreth 104 vite më parë, Gjergj Fishta shkruante se si ne shqiptarët rrinim hijeve pa punë dhe flisnim kafeneve për politikë duke pritur zgjidhje për jetët tona “nga Evropa”.

Fishta ve në dukje që klasa politike rend pas interesave personale, ndërsa punët dridhen e përdridhen deri në pikën sa nuk kuptohet më cila është rrena dhe cila e vërteta.

Megjithëse i shkruar në 1913 duket sikur është shkruar sot./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7893,Camëri,108,Editorial,1681,Ekonomi,412,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2349,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1765,Reportazh,152,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,492,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Kush jane Shqiptaret? Ka 104 vjet ky pershkrim, por duket sikur është shkruar sot!
Kush jane Shqiptaret? Ka 104 vjet ky pershkrim, por duket sikur është shkruar sot!
https://3.bp.blogspot.com/-FndvY_ZqZhE/WlDydF0TU4I/AAAAAAAAOQ0/Dc8BdraI6BIggfT2g6Y5PiLc_nPbb0q5wCLcBGAs/s640/gjergji-fishta-640x544-640x544.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-FndvY_ZqZhE/WlDydF0TU4I/AAAAAAAAOQ0/Dc8BdraI6BIggfT2g6Y5PiLc_nPbb0q5wCLcBGAs/s72-c/gjergji-fishta-640x544-640x544.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/kush-jane-shqiptaret-ka-104-vjet-ky.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/kush-jane-shqiptaret-ka-104-vjet-ky.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy