Frika e presidentit për humbjen e “fronit” përshpejtoi datën e zgjedhjeve

Komiteti Ekezkutiv i Federatës Shqiptare të Futbollit në mbledhjen e zhvilluar ditën e sotme mori vendimin që zgjedhjet per kreun e ri të institucionit të futbollit shqiptar të zhvillohen pas një muaji.

Data e zgjedhjeve do të jetë më 7 shkurt dhe Asambleja Zgjedhore do të zhvillohet në një nga hotelet në qytetin e Durrësit.

Ajo që vihet re në këtë vendim është data e afërt që Duka ka caktuar për këto zgedhje, çka lë të nënkuptosh se e gjitha është një dinakëri e hapur prej tij.

Një vendim prej dinaku dhe frikacaku që është në favor të tij, pasi u lë shumë pak kohë në dipozicion rivalëve të tij për tu përgatitur në fushatën zgjedhore.

Por, shpejtësia jo gjithnjë është avantazh! Mund t’i jap avantazh edhe kundershtarit.

Shpejtesia e tij me këtë vendim shpreh qartë frikën që e ka zënë se mos zbret nga karrigia ku qëndron i ulur prej 16 vitesh dhe kërkon që të ketë dhe katër vite të tjera në këtë post.

Ende nuk është e qartë nëse kjo datë zgjedhore bie ndesh me rregullat ligjore të UEFA-s pasi nuk ka kohë të plotë fushate.

Deri më tani në garë për kreun e ri të Federatës Shqiptare të Futbollit nuk ka asnjë kandidat zyrtar pasi dhe vetë Duka nuk e ka bërë fakt të kryer kandidimin e tij dhe pse kjo është një lojë pasi “de facto” ai do të jetë në garë për mandatin e pestë pas 16 viteve drejtim.

Një tjetër emër i fortë që mund të kandidojë është dhe ai i Bashkim Finos i cili ende nuk e ka zyrtarizuar nesë do të jetë ose jo në garë për këtë post./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,8008,Camëri,109,Editorial,1724,Ekonomi,424,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1295,Iliridë,251,Kosovë,2382,Kulture,632,Luginë,49,Moti,2,Politik,1780,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,494,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Frika e presidentit për humbjen e “fronit” përshpejtoi datën e zgjedhjeve
Frika e presidentit për humbjen e “fronit” përshpejtoi datën e zgjedhjeve
https://4.bp.blogspot.com/-2hegLzrqE1U/WlIXRRszYTI/AAAAAAAAOTY/8Et0bGtDW4EEN4b2XXJK3klkhIifiaTDACLcBGAs/s640/Duka-800x588.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-2hegLzrqE1U/WlIXRRszYTI/AAAAAAAAOTY/8Et0bGtDW4EEN4b2XXJK3klkhIifiaTDACLcBGAs/s72-c/Duka-800x588.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/lajm-i-fundit-frika-e-presidentit-per.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/lajm-i-fundit-frika-e-presidentit-per.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy