Lajm i mirë për infermierët/ Lëreni gjermaninë, Rama: Ka 420 vende të lira

Ditën e djeshme, Kryeministri Edi Rama ka prezantuar platformën e re për punësimin e infermierëve.

Sipas Ramës, infermierët që aplikojnë për punë në portal do të rekrutohen vetëm në bazë të meritës dhe nuk do të ketë më lëvizje politike.

“Kemi refuzuar që të plotësonim vende vakante me ndërhyrje, nga poshtë nga lartë dhe nga anash. Nuk ka penguar askush, as ligji dhe asnjë forcë madhore. Nuk mund t’i besohet partisë rekturimin e punonjësve në sistemin shëndetësor.

Nga sot çdo infermiere që do të rekrutohet në sistemin tonë shëndetësor do të mund të rekrutohet vetëm falë meritës dhe aftësive të veta.

Në bazë të meritës, secili do të marrë pikët që i takojnë. Sot janë 420 vende vakante. Ne kemi refuzuar t’i mbushim vendet vakante nga poshtë, nga lartë, pasi përgatiteshim për këtë proces.

Përballë ankesave të një infermiereje me 20 vite eksperiencë nuk kam mundur të bëj dot asgjë, që është larguar për t’u zëvendësar nga një infermiere e sapolicencuar”, tha Rama./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Lajm i mirë për infermierët/ Lëreni gjermaninë, Rama: Ka 420 vende të lira
Lajm i mirë për infermierët/ Lëreni gjermaninë, Rama: Ka 420 vende të lira
Lajm i mirë për infermierët/ Lëreni gjermanine, Rama: Ka 420 vende të lira
https://1.bp.blogspot.com/-Bby1rSKVaFk/Wlci5I-QCRI/AAAAAAAAOsc/5s4VgimWtjYoB7JLj3w9mdAH2Y-NA0aswCLcBGAs/s640/edr-696x417.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-Bby1rSKVaFk/Wlci5I-QCRI/AAAAAAAAOsc/5s4VgimWtjYoB7JLj3w9mdAH2Y-NA0aswCLcBGAs/s72-c/edr-696x417.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/lajm-i-mire-per-infermieret-lereni.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/lajm-i-mire-per-infermieret-lereni.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy