Lazanski: Ushtria serbe për tre orë merr veriun e Kosovës

Nëse dikush – në Prishtinë, Bruksel apo Uashington – mendon që me forcë të marrë pjesën veriore të Kosovës dhe të dëbojë serbët të cilët janë aty shumicë absolute, ata duhet të dinë se ushtria serbe për vetëm tre orë, mund të arrijë në Mitrovicën e Veriut dhe të dalë në urën mbi lumin Ibër, thotë analisti ushtarak serb Miroslav Lazanski.

Ai shprehet se Prishtina padyshim ka ambicien me anë të aparatit represiv të saj të “pushtojë” veriun e Kosovës, duke theksuar se Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç e bëri të qartë se kjo nuk do të jetë e mundur, shkruajnë mediet serbe, transmeton Zeri.info.

“Ata janë të fiksuar që veriun e Kosovës ta fusin nën kontrollin e tyre. Kjo teori qëndron pasi donin të përdorin vrasjen e fundit për të dërguar ROSU-në atje”, vlerëson Lazanski.

Lazanski thotë se Shtabi i Përgjithshëm i ushtrisë serbe ka elaboruar plane për çdo rrezik potencial, madje edhe për një krizë të mundshme në Kosovë./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7934,Camëri,108,Editorial,1700,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1280,Iliridë,251,Kosovë,2363,Kulture,628,Luginë,49,Moti,2,Politik,1773,Reportazh,154,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,494,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Lazanski: Ushtria serbe për tre orë merr veriun e Kosovës
Lazanski: Ushtria serbe për tre orë merr veriun e Kosovës
https://3.bp.blogspot.com/-KaG8hx_VmU0/WmkjrjS5ZoI/AAAAAAAAQIY/c139Ddb1_A4mp4TTt4eL3Cpah8zfP38sACLcBGAs/s640/capture_1516793036-138393-905x395.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-KaG8hx_VmU0/WmkjrjS5ZoI/AAAAAAAAQIY/c139Ddb1_A4mp4TTt4eL3Cpah8zfP38sACLcBGAs/s72-c/capture_1516793036-138393-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/lazanski-ushtria-serbe-per-tre-ore-merr.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/lazanski-ushtria-serbe-per-tre-ore-merr.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy