Marriott: Sheraton ikën nga Shqipëria! SEE: Ja arsyet

Agjencia e lajmeve për Europën Juglindore, SEE, shkruan se operatori i njohur i hoteleve, Marriott International, pronar i markës Sheraton, u ka konfirmuar se nuk menaxhon më hotel Sheraton Tirana.

“Marriott po siguron një tranzicion të butë për aksionerët, klientët dhe partnerët,” tha kompania.

“Çfarëdo pyetje në lidhje me të ardhmen e hotelit duhet të drejtohet tek pronarët, MAK-Albania Limited”, thuhet në deklaratë.

SEE thotë se ka bërë disa telefonata tek MAK-Albania, por pa marrë përgjigje.

Agjencia raporton se ekziston mundësia që largimi i Sheraton ka ardhur për shkak të vështirësive me të cilat po përballet pronari i pronës, MAK-Albania në vitet e fundit, pas mungesës së investimeve dhe përkeqësimit të standardeve.

MAK-Albania është një degë e kompanisë nga Kuvajti, Kharafi&Sons, aktive në Shqipëri që prej vitit 1992.

Sheraton Tirana ishte hoteli i parë me pesë yje në kryeqytetin shqiptar, që prej vitit 2003.

Ndërkohë rrjeti amerikan Hilton ka thënë në fillim të javës se do hapë të parin hotel në Shqipëri në verën e këtij viti./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7991,Camëri,109,Editorial,1717,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1295,Iliridë,251,Kosovë,2379,Kulture,630,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Marriott: Sheraton ikën nga Shqipëria! SEE: Ja arsyet
Marriott: Sheraton ikën nga Shqipëria! SEE: Ja arsyet
Marriott: Sheraton ikën nga Shqipëria! SEE: Ja arsyet
https://4.bp.blogspot.com/-LtTTOQlUeYc/WliPuO3_F5I/AAAAAAAAOzU/h_jvbxGv3WwV88raN4qtogAdj-kVgJ8lwCLcBGAs/s640/marriott.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-LtTTOQlUeYc/WliPuO3_F5I/AAAAAAAAOzU/h_jvbxGv3WwV88raN4qtogAdj-kVgJ8lwCLcBGAs/s72-c/marriott.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/marriott-sheraton-iken-nga-shqiperia.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/marriott-sheraton-iken-nga-shqiperia.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy