‘Më në fund, ndalohet balsamosja apo ekspozimi i shpendëve të rrallë’

Të gjithë ata që balsamosin dhe ekspozojnë shpendë të rralla do të ndëshkohen. Ky paralajmërim vjen nga ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi, i cili gjendej në lagunën e Kunë-Vainit për të parë nga afër mbajtjen e censusit kombëtar të shpendëve dimërorë të ujit për vitin 2018.

“Kur shikojmë simbolin kombëtar të kapur në mënyrë ilegale, të balsamosur në mënyrë ilegale, dhe po ashtu të ekspozuar në disa lokale apo qendra ku zhvillohet biznes, të simbolit kombëtar dhe të shumë kafshëve të rralla, është një thirrje e brendshme për të gjithë ne që nuk jemi aty ku duhet. Prandaj ne kemi marrë një aksion të madh publik për të kontrolluar dhe vendosur ligjshmërinë e cila është e qartë shpendët e rralla, kafshët e rralla, nuk lejohet të gjuhen nuk lejohet të balsamosen, nuk lejohet të mbahen në kundravajtje penale”.

Duke inspektuar numërimin e shpendëve, Ministri Klosi vlerësoi mbajtjen e përvitshme të censusit kombëtar që gjatë këtij viti 10 fishim të numrit të specialisteve dhe shtrirje me të gjerë në territor./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7887,Camëri,108,Editorial,1679,Ekonomi,411,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2347,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1761,Reportazh,152,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,492,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: ‘Më në fund, ndalohet balsamosja apo ekspozimi i shpendëve të rrallë’
‘Më në fund, ndalohet balsamosja apo ekspozimi i shpendëve të rrallë’
‘Ndalohet balsamosja apo ekspozimi i shpendëve të rrallë’
https://3.bp.blogspot.com/-jr-Lc90nMuc/Wl2bnjQmAOI/AAAAAAAAPGc/yzRd8mQMDNQW_FNk-LhGZbOS8pZYczUcwCLcBGAs/s640/shqiponja_1490371671-1016021.jpeg
https://3.bp.blogspot.com/-jr-Lc90nMuc/Wl2bnjQmAOI/AAAAAAAAPGc/yzRd8mQMDNQW_FNk-LhGZbOS8pZYczUcwCLcBGAs/s72-c/shqiponja_1490371671-1016021.jpeg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/me-ne-fund-ndalohet-balsamosja-apo.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/me-ne-fund-ndalohet-balsamosja-apo.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy