“Merrni armët dhe luftoni me shqiptarët”, shpërthen gazetari serb: Kosova është e jona

Pas vizitës së Aleksander Vuçiç, në Kosovë, duket se ka ndezur edhe më shumë gjakrat në Serbi.

Edhe pse Presidenti serb dha një mesazh kundër përdorimit të çfarëdo lloj force apo arme, duket se shumë figura të njohura serbe nuk mendojnë të njëjtën gjë.

Gazetari dhe ish-kryeredaktori serb nga gazeta “Novosti” në Serbi, Ratko Dmitroviq, ka lëshuar sot një mesazh nacionalist dhe të rrezikshëm mbi Kosovën.

Në një postim të tij të rrjetin social “Tëitter”, ai shkruan se Kosova duhet të rimerret me cdo kusht, edhe nëse do duhet të përdoren armët.

Në një mesazh me tone të ashpra Dmitroviq shkruan:

Nëse e nënshkruajmë njohjen e Kosovës, ne do ta humbim atë, dhe gjithçka çfarë ka atje.

Nëse nuk nënshkruajmë, ne ende kemi mundësi rikthimin e saj. Eventualisht me armë.

Nëse vije mundësia në rrethana të ndryshuara, edhe me armë, edhe ata na e morën ashtu Kosovën”./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: “Merrni armët dhe luftoni me shqiptarët”, shpërthen gazetari serb: Kosova është e jona
“Merrni armët dhe luftoni me shqiptarët”, shpërthen gazetari serb: Kosova është e jona
https://3.bp.blogspot.com/-dZrxvkXSWno/Wmi3y142BRI/AAAAAAAAQG0/_PLc6rYvn3cI9ZDoDbO1SdcaRQrRlaUvwCLcBGAs/s640/Screenshot_1-8.png
https://3.bp.blogspot.com/-dZrxvkXSWno/Wmi3y142BRI/AAAAAAAAQG0/_PLc6rYvn3cI9ZDoDbO1SdcaRQrRlaUvwCLcBGAs/s72-c/Screenshot_1-8.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/merrni-armet-dhe-luftoni-me-shqiptaret.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/merrni-armet-dhe-luftoni-me-shqiptaret.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy