Myslimanët shqiptarë mblidhen në xhami dhe luten për fitoren e Turqisë në luftën e Sirisë

Bashkësia Islame e Kosovës, në bashkëpunim me Kryesinëeë Çështjeve Fetare të Republikës së Turqisë, janë lutur në xhaminë Sinan Pasha në Prizren, për fitoren e forcave turke në luftën që kanë nisur kundër kurdëve në Siri.

Veç qytetarëve të Prizrenit dhe ushtarëve turq, pjesë e misionit të NATO-s në Kosovë, prezente në lutje ishte edhe ambasadorja e Turqisë në Kosovë, Kıvılcım Kılıç dhe konsullja e përgjithshme e Turqisë në Prizren, Eylem Altunya.

Prej disa ditësh në Siri ka nisur operacioni “Dega e Ullirit”, me vendim të presidentit turk, Reccep Tayip Erdogan.

Operacioni ka si qëllim eleminimin e forcave kurde në Siri, përgjatë kufirit me Turqinë.

Ky operacion ka shkaktuar frikën e një përplasje të mundshme ushtarake edhe me SHBA.(TemA)

/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9263,Camëri,117,Editorial,2031,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1470,Iliridë,288,Kosovë,2688,Kulture,722,Luginë,61,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Myslimanët shqiptarë mblidhen në xhami dhe luten për fitoren e Turqisë në luftën e Sirisë
Myslimanët shqiptarë mblidhen në xhami dhe luten për fitoren e Turqisë në luftën e Sirisë
https://4.bp.blogspot.com/-coTVzyv5Lng/WmtfEZRXfKI/AAAAAAAAQYI/hMmCmU28XDsrThO62Qr9Qj-ynuU4eT4sgCLcBGAs/s640/prizren.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-coTVzyv5Lng/WmtfEZRXfKI/AAAAAAAAQYI/hMmCmU28XDsrThO62Qr9Qj-ynuU4eT4sgCLcBGAs/s72-c/prizren.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/myslimanet-shqiptare-mblidhen-ne-xhami.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/myslimanet-shqiptare-mblidhen-ne-xhami.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy