Në Manastir të Maqedonisë kërkohet ‘vdekje për shqiptarët’

Në qytetin e alfabetit shqip, Manastir, është shkruar parullë që kërkohet ‘vdekja e shqiptarëve’.

Në rrjetet sociale po qarkullon një fotografi, ku shihet se dikush ka shkruar grafite në qytetin e Manastirit me përmbajtje të urrejtjes nacionale dhe raciste.

Në këtë grafit është shkruar “Ligji është ligj”, dhe “Vdekje për Shqiptarët”.

E gjithë kjo vie pasi Kuvendi i Maqedonisë ka miratuar Ligjin për përdorimin e gjuhëve të bashkësive etnike me të cilin avancohet përdorimi zyrtar i gjuhës shqipe në të gjitha organet e pushtetit qendror./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7990,Camëri,109,Editorial,1717,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1294,Iliridë,251,Kosovë,2379,Kulture,630,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Në Manastir të Maqedonisë kërkohet ‘vdekje për shqiptarët’
Në Manastir të Maqedonisë kërkohet ‘vdekje për shqiptarët’
Në Manastir të Maqedonisë kërkohet ‘vdekje për shqiptarët’
https://3.bp.blogspot.com/-tswHzyvIhJs/WmHFxS3Rr5I/AAAAAAAAPco/NBDtxXxFY0MnggJpl_0ez9XKQrPRUavywCLcBGAs/s640/manastir.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-tswHzyvIhJs/WmHFxS3Rr5I/AAAAAAAAPco/NBDtxXxFY0MnggJpl_0ez9XKQrPRUavywCLcBGAs/s72-c/manastir.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/ne-manastir-te-maqedonise-kerkohet.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/ne-manastir-te-maqedonise-kerkohet.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy