"Nëse Kosova e shfuqizon Specialen, arrestimet i kryen KFOR'i dhe EULEX-i"

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka thënë se Gjykata Speciale nuk është ligj që të shfuqizohet.

Ai ka theksuar se duhet të analizohet me vëmendje se çfarë mbetet nga Specialja, pasi  Kosova mund të ketë ‘përplasje’ me përfaqësuesit ndërkombëtarë pas ngritjes së aktakuzave të para.

“Edhe nëse ligji, le të themi, e mendon dhe e koncepton mekanizmat veprues vendor për Specialen dhe çka nëse ata paralizohen. Në tjetrën anë mund të kemi një situatë të ndërlikuar kur pastaj pas ngritjes së aktakuzave nga gjykata marrin masa institucionet ndërkombëtare siç është KFOR-i apo EULEX-i, mekanizma që janë në Kosovë”, është shprehur ai.

Këto deklarata ai i bëri në një prononcim për media, pas mbledhejs së Kryesisë së Vetëvendosjes./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7990,Camëri,109,Editorial,1717,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1294,Iliridë,251,Kosovë,2379,Kulture,630,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: "Nëse Kosova e shfuqizon Specialen, arrestimet i kryen KFOR'i dhe EULEX-i"
"Nëse Kosova e shfuqizon Specialen, arrestimet i kryen KFOR'i dhe EULEX-i"
https://1.bp.blogspot.com/-bfOkmbey9ns/Wk-bT89VqJI/AAAAAAAAOHs/lW0Ueo-KyUQ49LDbD8-QZ3Qpgww6wk11QCLcBGAs/s640/kfor-1.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-bfOkmbey9ns/Wk-bT89VqJI/AAAAAAAAOHs/lW0Ueo-KyUQ49LDbD8-QZ3Qpgww6wk11QCLcBGAs/s72-c/kfor-1.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/nese-kosova-e-shfuqizon-specialen.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/nese-kosova-e-shfuqizon-specialen.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy