"Nonino 2018": Ismail Kadare vlerësohet me çmimin e madh ndërkombëtar

Shkrimtari i madh Ismail Kadare kurorëzoi suksesin e radhës duke fituar çmimin “Nonino 2018” në Itali.

Mësohet se motivacioni për akordimin e këtij çmimi është “Shkrimtar i dashuruar dhe kritik me popullin e tij”.

Ky çmim i rëndësishëm në Udine të Italisë u jepet dy personazheve bashkëkohorë, shkrimtarit Kadare dhe filozofit italian Agamben.

Mediat italiane shkruajnë se çmimi ‘Nonino 2018’ është dhënë nga një juri e autorizuar nga “Nobel” dhe se shkrimtarit do t’i dorëzohet më 27 janar. /ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7901,Camëri,108,Editorial,1685,Ekonomi,413,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2353,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1767,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: "Nonino 2018": Ismail Kadare vlerësohet me çmimin e madh ndërkombëtar
"Nonino 2018": Ismail Kadare vlerësohet me çmimin e madh ndërkombëtar
https://4.bp.blogspot.com/-MHAgt3aYHwc/WlcuQOOX2-I/AAAAAAAAOtU/a7DoU8FC0rg0PFKuXD0vxcJaT7YoULnoQCLcBGAs/s640/kadare-901x540.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-MHAgt3aYHwc/WlcuQOOX2-I/AAAAAAAAOtU/a7DoU8FC0rg0PFKuXD0vxcJaT7YoULnoQCLcBGAs/s72-c/kadare-901x540.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/nonino-2018-ismail-kadare-vleresohet-me.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/nonino-2018-ismail-kadare-vleresohet-me.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy