Nuk ka të ndalur tallja me naftëtarët e ARMO-s, sërish ngrihen në protestë

Naftëtarët e Ballshit kanë dalë sërish sot në protestë para repartit, duke kërkuar plotësimin edhe të dy kërkesave të tjera të tyre.

Ata kërkojnë rivënien në punë të uzinës dhe miratimin e statusit nga qeveria.

Prej dy muajsh uzina në Ballsh dhe në Fier nuk është në punë, ndërsa protesta e parë në fund të vitit u mbyll me dhënien e pagës për naftëtarët.

Por fillimi i vitit të ri, ata i ka gjetur në rrugë pa punë. Së bashku me naftëtarët protestës i janë bashkuar edhe punonjësit e TEC-it që furnizon jugun me energji, pasi nuk kanë marrë pagat.

Naftëtarët i kërkojnë qeverisë që uzina të vendoset në punë, pasi prej dy muajsh nuk funksionon për shkak të problemeve me pronarët.

Naftëtarët shprehen se nëse nuk rifillon punën uzina, protesta do të vijojë./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7887,Camëri,108,Editorial,1679,Ekonomi,411,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2347,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1761,Reportazh,152,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,492,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Nuk ka të ndalur tallja me naftëtarët e ARMO-s, sërish ngrihen në protestë
Nuk ka të ndalur tallja me naftëtarët e ARMO-s, sërish ngrihen në protestë
Nuk ka të ndalur tallja me naftëtarët e ARMO-s, sërish ngrihen në protestë
https://3.bp.blogspot.com/-6BjtcX26RNw/WlcsH5bfpgI/AAAAAAAAOs4/q_ipt_ElGCkmo1lChymYtwSm977BmwBGwCLcBGAs/s640/Punetoret-e-rafinerise-se-perpunimit-te-naftes-bruto-ne-Ballsh-gjate-nje-proteste-para-godines-se-Kryeministrise-si-pasoje-e-mospageses-se-tyre-prej-nente-muajsh.2-1.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-6BjtcX26RNw/WlcsH5bfpgI/AAAAAAAAOs4/q_ipt_ElGCkmo1lChymYtwSm977BmwBGwCLcBGAs/s72-c/Punetoret-e-rafinerise-se-perpunimit-te-naftes-bruto-ne-Ballsh-gjate-nje-proteste-para-godines-se-Kryeministrise-si-pasoje-e-mospageses-se-tyre-prej-nente-muajsh.2-1.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/nuk-ka-te-ndalur-tallja-me-naftetaret-e.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/nuk-ka-te-ndalur-tallja-me-naftetaret-e.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy