Pakti me Greqinë, Rama: Patriotët me çizme le të bëjnë edhe pak durim

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me bisedimet mes Shqipërisë dhe Greqisë.

Duke i kthyer përgjigje kryetares së LSI, Monika Kryemadhi, e cila tha se Rama mashtroi për pronat edhe çamët, kreu i qeverisë thotë se duhet të presin edhe pak “sa të shkruhen gjërat e zeza mbi të bardhë në dokumentet e marrëveshjes së re me fqinjin”.

Reagimi i Ramës në Facebook:

Patriotë me çizme e çamëristë të sapongjizur në kazanin politik e mediatik, pasi i lanë poturet për çerekshekulli varur në telin e fqinjit dhe harruan edhe detin në shtëpinë e tij, na janë ndezur sot flakë e zjarr për të bërë shkrumb e hi qeverinë, në turrën e akuzave për tradhëti!

Janë të mjerë që meritojnë veç mëshirë, po kujt ndër ju shqetësohet prej çizmeve të patriotizmës së tyre pa din e as iman, i them bëj durim edhe pak e prit, sa të shkruhen gjërat e zeza mbi të bardhë në dokumentet e marrëveshjes së re me fqinjin.

Dhe ndërkohë mos dysho hiçfare se ne që ditëm t’i hapëm me kurajo e dinjitet, hesapet e 70 vjetëve me fqinjin, ne dimë edhe t’i mbyllim ne dinjitet e mirëkuptim, në interes të Shqipërisë e të shqiptarëve pa dallim./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Pakti me Greqinë, Rama: Patriotët me çizme le të bëjnë edhe pak durim
Pakti me Greqinë, Rama: Patriotët me çizme le të bëjnë edhe pak durim
Pakti me Greqinë, Rama: Patriotët me çizme le të bëjnë edhe pak durim
https://3.bp.blogspot.com/-YP9EjpGJcv4/WnCVy3pP8eI/AAAAAAAAQxI/vbSTgnJrOQchvFTf3HrKhSa7huYCBX34gCLcBGAs/s640/edi-rama-2-905x395.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-YP9EjpGJcv4/WnCVy3pP8eI/AAAAAAAAQxI/vbSTgnJrOQchvFTf3HrKhSa7huYCBX34gCLcBGAs/s72-c/edi-rama-2-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/pakti-me-greqine-rama-patriotet-me.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/pakti-me-greqine-rama-patriotet-me.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy