Pamje të rralla/ Eksperti serb për çështjet e Ballkanit puth flamurin shqiptar (VIDEO)

Pamjet të cilat shfaqen në këtë video, të ofrojnë një ndjenjë krenarie, por kjo ndjenjë bëhet edhe më e zëshme kur një shtetas serb puth flamurin shqiptar. Janë të rralla këto pamje, por ajo çfarë të sjell një interes të shtuar, lidhet me faktin se si një profesor e ekspert për çështjet e Ballkanit, shpreh urimet e tij për festën e flamurit.

Bëhet fjalë për Miroljub Petrovic, i cili përmes një video-je, ka uruar festën e flamurit, festë kjo të cilën e quan festë serbe, pasi sipas tij, flamuri shqiptar është flamur i heroit të madh, Skenderbeut, të cilin ai e quan serb. Profesori serb thotë më tej se Skenderbeu është stërgjyshi i tij.

“Në vendet serbe, që aktualisht janë nën okupim, pra në Epir që sot e quajnë Shqipëri, pastaj Kosovë dhe në disa komuna në Serbinë qendrore është shënuar Dita e Flamurit, do të thotë bëhet fjalë për një festë serbe, sepse flamuri që ka valuar në këto toka serbe është flamuri i heroit më të madh të shekullit 15, stërgjyshit tim, Gjergj Kastrioti”, thotë ai.

Më tej ai thotë se flamur të njëjtë kishin edhe Nemanjiqët, me shqiponjë dy krerëshe, me prapavijë të kuqe që është simbol i gjakut, betejave dhe luftës për liri.

Në fund ai mbyll mesazhin e tij duke puthur flamurin shqiptar, e apeluar edhe ndaj serbëve të tjerë që ta bëjnë këtë gjest./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9266,Camëri,117,Editorial,2032,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1470,Iliridë,288,Kosovë,2690,Kulture,722,Luginë,61,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Pamje të rralla/ Eksperti serb për çështjet e Ballkanit puth flamurin shqiptar (VIDEO)
Pamje të rralla/ Eksperti serb për çështjet e Ballkanit puth flamurin shqiptar (VIDEO)
Pamje të rralla/ Eksperti serb për çështjet e Ballkanit puth flamurin shqiptar
https://2.bp.blogspot.com/-pZZ5jLNBm1M/WlHmme5QDeI/AAAAAAAAOSM/oICFIDQ1MWAj_jjxa134Bs-TiIic5I7ZQCLcBGAs/s640/profesori-768x395.png
https://2.bp.blogspot.com/-pZZ5jLNBm1M/WlHmme5QDeI/AAAAAAAAOSM/oICFIDQ1MWAj_jjxa134Bs-TiIic5I7ZQCLcBGAs/s72-c/profesori-768x395.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/pamje-te-rralla-eksperti-serb-per.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/pamje-te-rralla-eksperti-serb-per.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy