Pasaporta e Kosovës “në fund të pusit”, pa viza vetëm në 38 shtete

Në rang-listën e pasaportave, sipas numrit të vendeve që mund të vizitohen pa viza, Kosova është renditur në vendin e 96-të nga 104 vende.

Sipas kësaj rang-listë kosovarët pa viza mund të udhëtojnë vetëm në 38 shtete. Kosova në këtë listë është në grup me Bangladeshin, Iranin dhe Libanin, shtetasit e të cilëve mund të udhëtojnë pa viza sikur kosovarët vetëm në 38 shtete.

Sipas kësaj renditje, e para për vitin 2018, pasaporta më e fuqishme edhe këtë vit është ajo e Gjermanisë. Gjermanët pa viza mund të udhëtojnë në 177 vende.

Nga vendet e rajonit tonë, Shqipëria është në vendin e 52-të me liri të lëvizjes në 100 shtete. Më së miri gjendet Sllovenia e cila gjendet në vendin e 11 me 167 vende ku mund të udhëtohet pa viza. Më pas vije Kroacia në vendin 21-të (155 shtete pa viza), Serbia në vendin e 41 (119 shtete pa viza), Maqedonia e 46-ta, Mali i Zi në vendin e 48, Bosnja 51, etj.

Krejt në fund të listës janë Siria me 28 vende udhëtim pa viza, Iraku 27 dhe Afganistani që në vetëm 24 vende mund të udhëtojnë pa viza.

Ndërkaq, lartë në listë pas Gjermanisë në vendin e parë, janë Singapori, Danimarka, Finlanda, Franca, Italia, Japonia, Norvegjia, Britania e Madhe dhe SHBA-ja./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7991,Camëri,109,Editorial,1717,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1295,Iliridë,251,Kosovë,2379,Kulture,630,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Pasaporta e Kosovës “në fund të pusit”, pa viza vetëm në 38 shtete
Pasaporta e Kosovës “në fund të pusit”, pa viza vetëm në 38 shtete
https://2.bp.blogspot.com/-GqO4UIFgpGM/WlcuyRvCewI/AAAAAAAAOtg/5nwZZl8pAcMnu4HLE6cGSOplS0UPPE-FACLcBGAs/s640/kosova-4.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-GqO4UIFgpGM/WlcuyRvCewI/AAAAAAAAOtg/5nwZZl8pAcMnu4HLE6cGSOplS0UPPE-FACLcBGAs/s72-c/kosova-4.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/pasaporta-e-kosoves-ne-fund-te-pusit-pa.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/pasaporta-e-kosoves-ne-fund-te-pusit-pa.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy