PBDNJ dhe MEGA bëhen bashkë, kreu i OMONIA-s akuza partive shqiptare: Po manipuloni minoritetin

PBDNJ dhe MEGA do të bashkohen për çështjet e përbashkëta etnike dhe politike.

Vendimi është bërë i ditur gjatë takimit të organizuar në Dervician të Gjirokastrës me rastin e 27-vjetorit të krijimit të organizatës “Omonia” (Bashkimi Demokrat i Minoritetit Grek).

Leonidha Papa drejtues i OMONIAS akuzoi partitë e mëdha shqiptare se janë përpjekur të bëjnë pjesë të interesave të tyre elektoratin e minoritetit duke i mënjanuar kështu nga çështjet etnike që i bashkojnë.

Në qendër të diskutimeve gjatë këtij aktiviteti ka qenë pjesëmarrja më e gjerë e organizatës OMONIA në zhvillimet politike si dhe orientimi i ardhshëm politik i organizatës kryesore të grekëve që gjendet në themelet e PBDNJ.

Takimi ka analizuar qëndrimin e organizatës lidhur me problemet e ngritura prej minoritetit grek për toponimet, çështjet e pronësisë për popullsinë minoritare apo dhe çështjen e censusit.

/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7901,Camëri,108,Editorial,1685,Ekonomi,413,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2353,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1767,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: PBDNJ dhe MEGA bëhen bashkë, kreu i OMONIA-s akuza partive shqiptare: Po manipuloni minoritetin
PBDNJ dhe MEGA bëhen bashkë, kreu i OMONIA-s akuza partive shqiptare: Po manipuloni minoritetin
PBDNJ dhe MEGA bëhen bashkë, kreu i OMONIA-s akuza partive shqiptare: Po manipuloni minoritetin
https://1.bp.blogspot.com/-OCJsl1exJ2g/Wm7bQOUfV6I/AAAAAAAAQpM/ryYvuhkdG5wU9N8Ff7Ho4D1CTG-sV_-ogCLcBGAs/s640/ok-3.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-OCJsl1exJ2g/Wm7bQOUfV6I/AAAAAAAAQpM/ryYvuhkdG5wU9N8Ff7Ho4D1CTG-sV_-ogCLcBGAs/s72-c/ok-3.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/pbdnj-dhe-mega-behen-bashke-kreu-i.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/pbdnj-dhe-mega-behen-bashke-kreu-i.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy