Portali mysliman fyen rëndë Skënderbeun: Serbo-shqiptari me mjekër të gjatë…

Gazeta Impakt, një portal mysliman shqiptar, që shkruan gjithë ditën kundër shqiptarëve, dhe sidomos figurave të rëndësishme shqiptare, që nuk janë myslimanë, këtë radhë ka shkuar shumë larg.

Në një shkrim të djeshëm, ky portal ka fyer rëndë heroin kombëtar të shqiptarëve, Gjergj Kastriot Skënderbeun, pasi vendimit të Maqedonisë që për nder të 550-vjetorit të vdekjes, të emetojë pullat postare me portretin e tij.

Serbo-shqiptari me mjekër të gjatë vendoset në pullat postare maqedonase”, është titulli i këtij portal.

Ndërsa më pas, në shkrim, thuhet:

Maqedonia me rastin e 550 vjetorit të vdekjes së sllavo-shqiptarit Skënderbe, ka vendosur që ta respektojë dhe nderojë sikurse shtetet fqinje Serbia dhe Shqiperia, duke emetuar pulla me portretin e tij”.

Gjergj Kastrioti nga shumë myslimanë, konsiderohet jo si hero i shqiptarëve që ka luftuar kundër turqve, por një i krishterë që ka luftuar kundër myslimanëve në emër të Vatikanit.

Por, në viti e shpallur nga Qeveria shqiptare si i “Skënderbeut”, kjo fyerje është e rëndë.

Shteti shqiptar duhet të marrë masa ligjore, ndaj atyre që përhapin urrejtje ndaj një figure kombëtare, që bashkon shqiptarët./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7901,Camëri,108,Editorial,1685,Ekonomi,413,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2353,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1767,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Portali mysliman fyen rëndë Skënderbeun: Serbo-shqiptari me mjekër të gjatë…
Portali mysliman fyen rëndë Skënderbeun: Serbo-shqiptari me mjekër të gjatë…
Portali mysliman fyen rëndë Skënderbeun: Serbo-shqiptari me mjekër të gjatë…
https://3.bp.blogspot.com/-K9zPbh0mOOM/Wlt1l2RAmoI/AAAAAAAAO_E/rit05f8-7Nk76u7pXIceVB1MynP-7bD3wCLcBGAs/s640/impakt-800x560.png
https://3.bp.blogspot.com/-K9zPbh0mOOM/Wlt1l2RAmoI/AAAAAAAAO_E/rit05f8-7Nk76u7pXIceVB1MynP-7bD3wCLcBGAs/s72-c/impakt-800x560.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/portali-mysliman-fyen-rende-skenderbeun.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/portali-mysliman-fyen-rende-skenderbeun.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy