Portali zyrtar i BE-së: Shqipëria rrezikohet nga ndikimi turk dhe arab

Ambasadori i Bullgarisë në BE, Dimiter Tzantchev, ka mbajtur dje një konferencë për shtyp, ku ka kërkuar anëtarësimin e vendeve të Ballkanit në Bashkimin Europian.

Ai tha se këto vende do i hedhin sytë nga vende të tjera që janë të interesuara për rajonin, në rast se BE iu mbyll dyert.

Tzantchev nuk përmendi emra, por ato i jep portal zyrtar i BE-së, EurActiv.

Ky portal shkruan se vende si Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia, rrezikohen nga ndikimi turk dhe arab.

Ndërsa Rusia është e interesuar për Serbinë, Malin e Zi dhe Maqedoninë.

Edhe Kina ka interese ekonomike në Ballkan, veçanërisht në Maqedoni dhe Serbi.

Shqipëria beson se këtë pranverë do të marrë lajmin e mirë për hapjen e negociatave me BE-në, gjë që o pohua dhe dje nga ministri Ditmir Bushati, por për momentin ende nuk është asgjë e sigurtë.(TemA)/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,8008,Camëri,109,Editorial,1724,Ekonomi,424,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1295,Iliridë,251,Kosovë,2382,Kulture,632,Luginë,49,Moti,2,Politik,1780,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,494,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Portali zyrtar i BE-së: Shqipëria rrezikohet nga ndikimi turk dhe arab
Portali zyrtar i BE-së: Shqipëria rrezikohet nga ndikimi turk dhe arab
Portali zyrtar i BE-së: Shqipëria rrezikohet nga ndikimi turk dhe arab
https://3.bp.blogspot.com/-2WduMPuZox0/WlYl9bgvulI/AAAAAAAAOoo/YgQFQO87mUMoIa6fBhOqWSYOw1YcEqvYQCLcBGAs/s640/tzantchev.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-2WduMPuZox0/WlYl9bgvulI/AAAAAAAAOoo/YgQFQO87mUMoIa6fBhOqWSYOw1YcEqvYQCLcBGAs/s72-c/tzantchev.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/portali-zyrtar-i-be-se-shqiperia.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/portali-zyrtar-i-be-se-shqiperia.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy