Presidenti grek në Mesazhin e Vitit i drejtohet edhe Shqipërisë?

Presidenti i Greqisë, Prokopis Pavlopulos, në një mesazh me rastin e vitit të ri, ka nënvizuar se në marrëdhëniet me fqinjët janë përcaktues katër parametra, mes të cilave edhe respektimi i të drejtës së pronësisë dhe të drejtat e minoriteteve, sipas tij.

“Këto çështje janë edhe kuti matës për marrëdhëniet e miqësisë dhe fqinjësisë së mirë, si dhe të perspektivës europiane të vendeve fqinje me ne, në sensin që gjithçka varet përnjëmend dhe prej respektimit të plotë nga ana e tyre”, vë në dukje Pavlopulos.

Tri nga katër pikat që presidenti grek i përcakton si “kutinë matës” në marrëdhëniet me fqinjët, lidhen me Turqinë dhe e katërta me Shqipërinë, pavarësisht se asnjë prej të dy vendeve nuk përmendet me emër.

“Respektimi i të drejtave themelore të njeriut dhe më së pari i të drejtës së pronësisë dhe i të drejtave të minoriteteve”, saktëson presidenti grek, duke iu rikthyer edhe në ditën e fundit të vitit, një çështjeje që e ka prekur disa herë gjatë 2017-s.

Robert Goro/Ora News

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7901,Camëri,108,Editorial,1685,Ekonomi,413,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2353,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1767,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Presidenti grek në Mesazhin e Vitit i drejtohet edhe Shqipërisë?
Presidenti grek në Mesazhin e Vitit i drejtohet edhe Shqipërisë?
Presidenti grek në Mesazhin e Vitit i drejtohet edhe Shqipërisë?
https://1.bp.blogspot.com/-4zz0pV51Uj0/Wkoq6lFI2PI/AAAAAAAANqU/-GqLNo9hClALTlI9lFJfNmFDSB5ZukxhQCLcBGAs/s640/pavllopullos-905x395.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-4zz0pV51Uj0/Wkoq6lFI2PI/AAAAAAAANqU/-GqLNo9hClALTlI9lFJfNmFDSB5ZukxhQCLcBGAs/s72-c/pavllopullos-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/presidenti-grek-ne-mesazhin-e-vitit-i.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/presidenti-grek-ne-mesazhin-e-vitit-i.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy