Prestigjozja britanike “Express”: Shqipëria, thesari i harruar i Europës s’është më “fabrikë gangsterësh”

Shqipëria ka zënë vend në propozimet e britanikes “Express” si një nga atraksionet turistike më të bukura në Ballkan.

Vendi tolerant ku bien në sy ikonat e kuqe të besimit ortodoks dhe minaret e xhamive, që ka ende gjurmët e komunizmit, në bunkerë si kërpudha i bashkëngjiten peizazhit natyror”.

Kështu përshkruhet Shqipëria në seksionin e udhëtimeve turistike të faqes britanike.

Tirana është një qytet i sigurt. Por nëse i pyet banorët e saj për reputacionin e Shqipërisë si “fabrikë gangsterësh”, ata të përgjigjen: Nuk ka rrezik këtu. I kemi eksportuar të gjithë kriminelët”, thuhet në shkrim.

Tirana përshkruhet si një qytet plot me variacione për ushqimet tradicionale, jetën e natës dhe gjallërinë.

Më në jug të Tiranës gjendet Berati, një qytet që ka zënë vend në listën e trashëgimisë së UNESCO-s./ZgjohuShqiptar.info


KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7887,Camëri,108,Editorial,1679,Ekonomi,411,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2347,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1761,Reportazh,152,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,492,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Prestigjozja britanike “Express”: Shqipëria, thesari i harruar i Europës s’është më “fabrikë gangsterësh”
Prestigjozja britanike “Express”: Shqipëria, thesari i harruar i Europës s’është më “fabrikë gangsterësh”
Prestigjozja britanike “Express”: Shqipëria, thesari i harruar i Europës nuk është më “fabrikë gangsterësh”
https://3.bp.blogspot.com/-cEtsa9NvKXI/WnCuKN_sekI/AAAAAAAAQzs/9Y0cYvwdqPklRkADcvYIokRD5D76xAAswCLcBGAs/s640/3-5-1.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-cEtsa9NvKXI/WnCuKN_sekI/AAAAAAAAQzs/9Y0cYvwdqPklRkADcvYIokRD5D76xAAswCLcBGAs/s72-c/3-5-1.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/prestigjozja-britanike-express.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/prestigjozja-britanike-express.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy