Projekti/ Ja ku do të ndërtohet Aeroporti i Vlorës, 3 firma paraqesin ofertat

(Foto Ilustruese nga projekti Aeroportit te Gjirokastres)

Kryeministri Edi Rama bëri pubik lajmin për ofertën zyrtare për ndërtimin e aeroportit të ri të Vlorës por pa dhënë detaje. Rama tha se deri në qershor do të çelet kantieri. Lidhur me projektin në fjalë ka dhënë disa informacione Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë.

Ministria e Infrastrukturës jep detaje të tjera për projektin gjigand.

Në Ministrinë e Infrastrukturës dhe Energjisë është paraqitur shprehja e interesit për projektin e Aeroportit të Vlorës. Sipas propozimit, aeroporti mendohet te ndërtohet në zonën e Akërnisë.

Oferta është paraqitur nga një konsorcium i tre kompanive ndër më seriozet, të cilat janë: Cengiz Construction; Kalyon Construction; Kolin Construction.

Me marrjen e ofertës, do të ngrihet një grup i posaçëm me përfaqësues nga Ministria e Infrastrukturës e Energjisë dhe Ministria e Financave dhe Ekonomisë që do shqyrtojë aspektet teknike të propozimit dhe ndjekë hapat e mëtejshëm në përputhje me përcaktimet ligjore. Investimi do jetë privat, pra jo me të ardhurat nga buxheti i shtetit./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7981,Camëri,108,Editorial,1715,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1289,Iliridë,251,Kosovë,2379,Kulture,629,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,156,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,498,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Projekti/ Ja ku do të ndërtohet Aeroporti i Vlorës, 3 firma paraqesin ofertat
Projekti/ Ja ku do të ndërtohet Aeroporti i Vlorës, 3 firma paraqesin ofertat
https://4.bp.blogspot.com/-aL3aUB5W5Zo/WmBnB0MPs4I/AAAAAAAAPU0/Rtp9iTp2isoW9XiW-Q2QkpD-Wf0y4ylYgCLcBGAs/s640/aeroporti-i-gjirokastres_.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-aL3aUB5W5Zo/WmBnB0MPs4I/AAAAAAAAPU0/Rtp9iTp2isoW9XiW-Q2QkpD-Wf0y4ylYgCLcBGAs/s72-c/aeroporti-i-gjirokastres_.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/projekti-ja-ku-do-te-ndertohet.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/projekti-ja-ku-do-te-ndertohet.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy