Provokimi i priftit malazez për Kosovën, Marku: Gjuha e tij shantazh, zhdukeni jashtë Shqiperisë! (VIDEO)

Prifti i kishës ortodokse “Shën Mëria” në Elbasan, At Nikolla Marku ka reaguar përmes një prononcimi pas deklaratave të priftit malazez Radomir Nikçevic se ‘Kosova është Serbi”. Prifti Nikolla Marku e ka dënuar deklaratën.

“Është bërë e udhës që për organizimin e Pashkës të vijnë klerikë, që nuk i largojnë simptomat e vjetra duke thënë ‘Kosova është Serbi’, po ashtu edhe grekët në Jug.Gjuha e priftit malazez nuk është gjuhë dashurie dhe respekti, por shantazhi.

Ai duhet marrë dhe duhet nxjerrë jashtë, shteti duhet të nxjerrë mësime nga këto lloj pësimesh. Klerikët janë të mirëpritur, por jo të tregohen zotë të vendit, kjo është ndërhyrje jo e mirë që nuk sjell zhvillim, kjo sjell gjëra jo të mira.

Këta vijnë si të xhindosur, qëllimi i tyre është që të mbështesin politikën për copëtimin e Shqipërisë. Nuk shkon kjo, cfarë do të bëjmë të fitojmë respektin e njëri tjetrit apo të fillojmë luftën në Ballkan? Kjo nuk shkon” deklaroi ai.

Përsa i përket mungesës së një reagimi nga Kisha Ortodokse e drejtuar nga Janullatos, At Nikolla Marku u shpreh se ajo është vetë në konflikt. “Po vuajmë shantazhin nga ortodoksët fqinj” përfundoi ai. Gjatë meshës sot në Shkodër, Nikçeviç i pyetur për Kosovën ritheksoj qëndrimin e shtetit serb se “Kosova është Serbi” duke ngjallur reagimin e ashpër të shqiptarëve./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7991,Camëri,109,Editorial,1717,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1295,Iliridë,251,Kosovë,2379,Kulture,630,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Provokimi i priftit malazez për Kosovën, Marku: Gjuha e tij shantazh, zhdukeni jashtë Shqiperisë! (VIDEO)
Provokimi i priftit malazez për Kosovën, Marku: Gjuha e tij shantazh, zhdukeni jashtë Shqiperisë! (VIDEO)
https://1.bp.blogspot.com/-q-sADwHZyiw/WlM5XYqCzuI/AAAAAAAAOZk/Qe3lXkf0pBgXWZDD9bLaYZOmom84jxRRACLcBGAs/s640/At-Nikolla-Marku.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-q-sADwHZyiw/WlM5XYqCzuI/AAAAAAAAOZk/Qe3lXkf0pBgXWZDD9bLaYZOmom84jxRRACLcBGAs/s72-c/At-Nikolla-Marku.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/provokimi-i-priftit-malazez-per-kosoven.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/provokimi-i-priftit-malazez-per-kosoven.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy