Pse Greqia kërkon t’i lërë eshtrat e ushtarëve të saj në Shqipëri?

Eshte per te ardhur keq qe megjithese kane kaluar 3000 vite Greket vazhdojne te ruajne te njejen “filozofi” folklorike te Kalit Trojes. Qellimi eshte i qarte; ata luftuan per trojet e tyre.

Pra duke varrosur ushtaret dhe ngritur monumente ne token tone sot, neser ajo do te kosiderohet Greqi.

Kjo ide apo filozofi me kujton Ducen i cili simbolin fashist, tufen e druve dhe spaten e stamponte kudo, deri ne kapaket e pusetave te ujrave te zeza ne Shqiperi e gjetke neper vendet qe pushtonte, me idene se nje dite do ndodhe kataklizmo-ja dhe bota dote permbysej, dhe mbas mijrave vitesh kur te riperterihej bota dhe te beheshin germime arkeologjike do te zbulonin “perandorin gjeni” te fashizmit.

Por a mund te funksionoje sot kjo ide, le te themi ne kohet moderne, fale edhe teknolgjise ku kozmopolitizmi po behet per dite edhe me i prekshem!

He, si mendon ti Nallymi Muti,………..me fal Namyti Liumi?/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Pse Greqia kërkon t’i lërë eshtrat e ushtarëve të saj në Shqipëri?
Pse Greqia kërkon t’i lërë eshtrat e ushtarëve të saj në Shqipëri?
Pse Greqia kërkon t’i lërë eshtrat e ushtarëve të saj në Shqipëri?
https://4.bp.blogspot.com/-oAVntGt7Fqw/WmhD5Sl-_gI/AAAAAAAAQCU/1pgFFN49qj8U1T2dq4ooZzZY-lOT9zxFgCLcBGAs/s640/8041e805-49f7-488f-b6a8-38dd15a48759.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-oAVntGt7Fqw/WmhD5Sl-_gI/AAAAAAAAQCU/1pgFFN49qj8U1T2dq4ooZzZY-lOT9zxFgCLcBGAs/s72-c/8041e805-49f7-488f-b6a8-38dd15a48759.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/pse-greqia-kerkon-ti-lere-eshtrat-e.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/pse-greqia-kerkon-ti-lere-eshtrat-e.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy