Rai 3:Shqipëria,destinacioni numër një që duhet vizituar gjatë 2018-s (VIDEO)

Kanali televiziv në Itali “Rai 3” i ka kushtuar një reportazh Shqipërisë ku vlerëson bukurinë e plazheve, maleve, lumenjtë dhe qytetet turistike siç është Gjirokastra. Rai 3 shpjegon se në Shqipëri çmimet janë të lira për ushqimet, pijet dhe hotelet, prandaj vlerëson vendin tonë si destinacion numër një që duhet vizituar gjatë 2018.

“Vendi që ka shënuar rritje prej 80 % të prenotimeve turistike vlerësohet Shqipëria. Mund të arrihet me një traget nga Brindisi, Ankona ose me avion, aty mund gjeni male, plazhe të bardha dhe det të kristaltë. Një birrë kushton 1.5 euro ndërsa një dhomë dopio jo luksoze por e këndshme mund të kushtoj 30-40 euro,” shpjegohet nga Rai 3.

“Në 10 vitet e fundit janë transferuar në Shqipëri afërsisht 19 mijë italian dhe nuk është gjithmonë e domosdoshme të dish anglisht. Gjatë vizitës nuk duhet të harroni të vizitoni qytetin e Gjirokastrës, trashëgimi kulturore e UNESCO-s, plazhet e Dhërmiut, parku kombëtarë i luginës së Valbonës.

Shqiptarët janë shumë mirëpritës dhe të sjellshëm edhe nëse udhëton vetëm. Muaji perfekt për ta vizituar Shqipërinë është shtatori, dielli është i ngrohtë dhe çmimet akoma më të ultë,” thuhet te Rai 3.

Shqipëria vlerësohet si një thesar i pazbuluar prandaj duhet përzgjedhur si destinacion turistin gjatë këtij viti./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Rai 3:Shqipëria,destinacioni numër një që duhet vizituar gjatë 2018-s (VIDEO)
Rai 3:Shqipëria,destinacioni numër një që duhet vizituar gjatë 2018-s (VIDEO)
Shqiptarja.com - Rai 3:Shqipëria,destinacioni numër një që duhet vizituar gjatë 2018-s
https://1.bp.blogspot.com/-9XhIfWPUDjs/WlXGRSyQy3I/AAAAAAAAOmk/t0gy-NSwD3Aee0wPMeaWe_-O8LPajszYwCLcBGAs/s640/319538_m.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-9XhIfWPUDjs/WlXGRSyQy3I/AAAAAAAAOmk/t0gy-NSwD3Aee0wPMeaWe_-O8LPajszYwCLcBGAs/s72-c/319538_m.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/rai-3shqiperiadestinacioni-numer-nje-qe.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/rai-3shqiperiadestinacioni-numer-nje-qe.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy