Rama: Serbia në BE kur të pranojë Kosovën. Mediat serbe tërbohen: Provokoi sërish (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Davos ku po merr pjesë në Forumin Ekonomik Botëror. Gjatë kësaj vizite, Rama është takuar me personalitete të ndryshme, mes të cilëve edhe me presidentin serb, Aleksandër Vucic, raportojnë mediat serbe.

I pyetur nga mediat nëse Rama pret që Serbia dhe Shqipëria të bashkohen së bashku, ose nëse Serbia do të bëhet anëtare para Shqipërisë, Rama tha se ishte një proces i bazuar në merita.

Por deklarata e kryeministrin shqiptar, pas përfundimit të një takimi me presidentin serb ka ngjallur reagime në Serbi.

Prononcimi i Ramës se Shqipëria dhe Serbia mund të bashkohen në BE kur Serbia ta pranojë Kosovën, ka bërë që mediet serbe ta quajnë “provokim” këtë deklaratë të kryeministrit shqiptar.

“Kur flasim për Serbinë, ajo ka avantazhin e negociatave me BE-në dhe ne presim që të fillojmë negociatat e pranimit këtë vit. Ne dhe Serbia mund të bashkohemi së bashku në BE, nëse Serbia e njeh Kosovën”, ka thënë Rama në Davos.

“Menjëherë pas takimit me Vuçiç, Rama provokon Serbinë”, shkruan media serbe Alo.rs./BW/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Rama: Serbia në BE kur të pranojë Kosovën. Mediat serbe tërbohen: Provokoi sërish (VIDEO)
Rama: Serbia në BE kur të pranojë Kosovën. Mediat serbe tërbohen: Provokoi sërish (VIDEO)
https://4.bp.blogspot.com/-W09gy3LnPCg/Wmmfqu9aAEI/AAAAAAAAQKc/XBx9nFuNpiwhlZhyqHYGzW_dQns7N3snQCLcBGAs/s640/rama-vucic-905x395.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-W09gy3LnPCg/Wmmfqu9aAEI/AAAAAAAAQKc/XBx9nFuNpiwhlZhyqHYGzW_dQns7N3snQCLcBGAs/s72-c/rama-vucic-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/rama-serbia-ne-be-kur-te-pranoje.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/rama-serbia-ne-be-kur-te-pranoje.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy