Revista zvicerane: Vizitoni Shqipërinë, plazhe të tillë i gjeni vetëm në Karaibe

“Travel News”, revista zvicerane e udhëtimeve e ka renditur Shqipërinë mes 12 destinacioneve duhen vizituar me patjetër këtë vit.

Vendi ynë në këtë klasifikim konsiderohet destinacioni perfekt mesdhetar për muajin Qershor.

“Shqipëria është më e lirë se Kroacia dhe ka më pak turistë se vendi fqinj Mali i Zi. Gjithashtu ofron një varietet të larmishëm malesh dhe pikash arkeologjike, të cila kanë qëndruar të pandryshuara nga koha. Krahas pasurisë së madhe të florës dhe faunës, Shqipëria është gjithashtu shtëpia e disa parqeve kombëtare”, shkruan Travel News.

Për revistën zvicerane, Shqipëria nuk është një vend i panjohur, pasi në verën e 2016-ës e kishte quajtur “së shpejti Spanja e re”, duke marrë shembull bregdetin. Edhe këtë vit ajo shkruan kështu për rivierën shqiptare:

“Çmimet e hoteleve janë jashtëzakonisht të lira, plazhet janë të kursyera nga turizmi masiv dhe uji i qartë si kristali të kujton destinacionet ëndërr në Karaibe. Shtuar kësaj, 300 ditë me diell në vit flasin vetë, pse të mos udhëtosh në Shqipëri”.

Bashkë me vendin tonë, destinacionet e përzgjedhura, sipas muajve janë: Janar-Xhamaika; Shkurt-Vietnami; Mars-Kolumbia; Prill-Maroku; Maj-Majorka; Korrik-Zimbabve; Gusht-Irlanda e Veriut; Shtator-New Orleans; Tetor-Gjeorgjia; Nëntor-Yucatan Meksikë; Dhjetor-Sri Lanka.

Gjatë vitit të shkuar, Shqipëria pati një rritje me 48,8% të turistëve nga Zvicra. Në total për periudhën Janar-Nëntor, numri i tyre shkon në 51,655 vizitorë, duke u renditur mes 10 grupeve të kombësisë që e vizituan më shumë vendin tonë./Scan/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7990,Camëri,109,Editorial,1717,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1294,Iliridë,251,Kosovë,2379,Kulture,630,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Revista zvicerane: Vizitoni Shqipërinë, plazhe të tillë i gjeni vetëm në Karaibe
Revista zvicerane: Vizitoni Shqipërinë, plazhe të tillë i gjeni vetëm në Karaibe
Revista zvicerane: Vizitoni Shqipërinë, plazhe të tillë i gjeni vetëm në Karaibe
https://3.bp.blogspot.com/-E4iGdv8T6-E/WlocKpvXyDI/AAAAAAAAO40/EQpkEGrrdMAhev6CaJ-3mAJxZy2isJWEgCLcBGAs/s640/ksamili_1515748028-8976837-1.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-E4iGdv8T6-E/WlocKpvXyDI/AAAAAAAAO40/EQpkEGrrdMAhev6CaJ-3mAJxZy2isJWEgCLcBGAs/s72-c/ksamili_1515748028-8976837-1.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/revista-zvicerane-vizitoni-shqiperine.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/revista-zvicerane-vizitoni-shqiperine.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy