RTSH, hiq transmetimet në gjuhën serbe dhe greke

Prej disa muajsh Radio Televizioni Shqiptar, praktikisht në kanalin e saj të ri RTSH2, ka nisur transmetimin në gjuhën serbe dhe greke.

Po ta mendojmë seriozisht, si mundet ky televizion kombëtar të japë transmetime në greqisht e serbisht, kur taksat i paguajmë ne shqiptarët ?!

Për çfarë lloj pakice kombëtare po flet ky gjoja televizion kombëtar, që skandalet sa i vijnë e bëhen më anti-kombëtare?!

Të dimë një fakt, që ky televizion që prej 27 vjetësh udhëhiqet nga agjenturat greke e serbe, udhëhiqet nga plehrat që shitën Shqipërinë, udhëhiqet nga ata anti-kombëtar që njohën 9 minoritete në gjithë territorin shqiptar (përfshirë atë grek, serb, bullgar e maqedon) dhe e kthyen Shqipërinë në një popullsi multi-etnike, udhëhiqet nga ata faqezinj që ranë dakord të ndërtohen 9000 varreza të ushtarëve grekë në Shqipëri, e që gjoja luftonin Italinë fashiste, por që këtyre zuzarëve nuk i shkon në mendje, se këta ushtarë erdhën për të pushtuar jugun e Shqipërisë… e shumë e shumë skandale të tjera në dëm të kombit e në interes të këtyre batakçinjve.

Çdokush që e ka marrë këtë inisiativë, ta bëjë mend mirë e mos harrojë se do pendohet nesër.

I bëjmë thirrje drejtueses së RTSH2 , Yllka Gjikopollit, se nuk kanë ngelur shqiptarët të dëgjojnë edhe edicionet informative në gjuhën greke dhe serbe, nuk duam të bëhemi europianë duke shitur vendin, duke minuar gjuhën shqipe e duke i dhënë dorën armikut, që nesër të na marrë krahun, i bëjmë thirrje të reflektojë sa nuk është vonë, e t’i zhdukë ato gjuhë nga televizioni kombëtar, sepse RTSH është i Shqiptarëve dhe ashtu të ngelet përgjithmonë./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7887,Camëri,108,Editorial,1679,Ekonomi,411,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2347,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1761,Reportazh,152,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,492,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: RTSH, hiq transmetimet në gjuhën serbe dhe greke
RTSH, hiq transmetimet në gjuhën serbe dhe greke
RTSH, hiq transmetimet në gjuhën serbe dhe greke
https://3.bp.blogspot.com/-L8CcwcCvM5g/WlT66g0qyPI/AAAAAAAAOj0/DsfHsLGkin4kJlggzuEHnsyL1OoDKZ08wCLcBGAs/s640/img_8414-660x330.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-L8CcwcCvM5g/WlT66g0qyPI/AAAAAAAAOj0/DsfHsLGkin4kJlggzuEHnsyL1OoDKZ08wCLcBGAs/s72-c/img_8414-660x330.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/rtsh-hiq-transmetimet-ne-gjuhen-serbe.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/rtsh-hiq-transmetimet-ne-gjuhen-serbe.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy