Rudi Vata: Futbolli shqiptar, si ato këpucët e Migjenit

Ish-kapiteni i kombëtares kuqezi, Rudi Vata komenton garën mes Armand Dukës dhe Bashkim Finos për Presidentin e ardhshëm të FSHF-së.

Vata tha se dueli është interesant, por shtoi se si Duka, ashtu edhe Fino dinë si fitohet në Shqipëri, ku sipas tij mungon transparenca dhe jo çdo garë është e rregullt. Megjithatë, Vata vlerësoi platformën e deputetit socialist, Bashkim Fino për drejtimin e ardhshëm të Presidencës së FSHF-së.

Më duket një garë interesante, një garë njerëzish të cilët normalisht dinë si funksionon ambienti shqiptar, dihet si fitohet në Shqipëri, dinë si luhen prapaskenat, jo çdo gjë është e rregullt dhe transparente. Bashkimi me platformën e tij më duket si një njeri që flet me pasion, me zemër, duket sikur i ka të vërteta ato që thotë, çdo nënkupton se do i realizojë ato dhe futbolli shqiptar do rritet“, u shpreh Vata për Report tv.

Ish-kandidat për president në FSHF, kujtoi garën e humbur përballë Armand Dukës katër vite më parë, duke shtuar se futbolli shqiptar ka nevojë për ndryshim absolut, duke lënë të kuptohet se ka ardhur momenti për largimin e Armand Dukës.

“Nuk mund të ketë një garë të rregullt, të pastër në një vend si Shqipëria. Përderisa Shqipëria si një vend ku është instaluar në 27 vjet moskandidimi i vlerave, por njerëzit janë mbështetur nga politika, njerëzit janë bërë të suksesshëm përmes politikës dhe jo përmes vlerave, pra do ketë brenda blerjet, shitjet, tradhtitë e sigurisht që do ketë edhe korrupsion, ekziston në të gjitha fushat, shëndetësi, gjyqësor, e s’kishte si të qëndronte jashtë futbollit.

Kampionati shqiptar dihet që është i korruptuar, nuk shoh futbollistë të lumtur, nuk shoh tifozë në stadiume. Futbolli shqiptar është bërë si ato këpucët e Migjenit dhe ka nevojë për një ndryshim absolut“./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7990,Camëri,109,Editorial,1717,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1294,Iliridë,251,Kosovë,2379,Kulture,630,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Rudi Vata: Futbolli shqiptar, si ato këpucët e Migjenit
Rudi Vata: Futbolli shqiptar, si ato këpucët e Migjenit
Rudi Vata: Futbolli shqiptar, si ato këpucët e Migjenit
https://2.bp.blogspot.com/-U8Pl93Bmpss/Wlts5kJxuQI/AAAAAAAAO-s/DC20Huol8dQSl68oaJxPIseEC2vrngJpwCLcBGAs/s640/rudi-vataaaa-905x395.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-U8Pl93Bmpss/Wlts5kJxuQI/AAAAAAAAO-s/DC20Huol8dQSl68oaJxPIseEC2vrngJpwCLcBGAs/s72-c/rudi-vataaaa-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/rudi-vata-futbolli-shqiptar-si-ato.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/rudi-vata-futbolli-shqiptar-si-ato.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy