Rusët sulmuan Ramën për gjuhën shqipe, kundërpërgjigjet ministri Bushati

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme shqiptare ka reaguar pas deklaratës së Ministrisë së Jashtme Ruse duke e cilësuar si nderhyrje në punët e brendshme të Maqedonisë. Në nje postim ne rrjetin social Twitter, Ministria e Jashtme shpreh “keqardhjen për keqinterpretimin nga Ministria e Punëve të Jashtme e Federatës Ruse të deklaratës përshëndetëse të Kryeministrit Rama lidhur me ligjin e ri të përdorimit të gjuhës shqipe në Maqedoni. Ne pergëzojmë miratimin e këtij ligji,, pasi ai permbush një nga angazhimet kyçe që rrjedhin nga Marrëveshja e Ohrit dhe është në frymën e kësaj marrëveshjeje”.

“Ashtu si Rusia edhe ne jemi të jashtëm në diskutimet e brendshme politike në Maqedoninë fqinje dhe synojme të mbetemi të tillë, por në të njëjtën kohë ne jemi shumë të interesuar dhe investojmë në harmoninë etnike, stabilitetin dhe perspektivën euro-atlantike të rajonit tonë të Ballkanit Perëndimor”, thuhet në përgjigjen që ministria e jashtme i bën Ministrisë Ruse./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7981,Camëri,108,Editorial,1715,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1289,Iliridë,251,Kosovë,2379,Kulture,629,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,156,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,498,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Rusët sulmuan Ramën për gjuhën shqipe, kundërpërgjigjet ministri Bushati
Rusët sulmuan Ramën për gjuhën shqipe, kundërpërgjigjet ministri Bushati
Rusët sulmuan Ramën për gjuhën shqipe, kundërpërgjigjet ministri Bushati
https://2.bp.blogspot.com/-gPcWvDTbYsw/WmL_nn_CxrI/AAAAAAAAPgw/47BDDD1ZPdMx1MFMcZz1tUoPs46tunRRQCLcBGAs/s640/Ditmir-Bushati-640x358.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-gPcWvDTbYsw/WmL_nn_CxrI/AAAAAAAAPgw/47BDDD1ZPdMx1MFMcZz1tUoPs46tunRRQCLcBGAs/s72-c/Ditmir-Bushati-640x358.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/ruset-sulmuan-ramen-per-gjuhen-shqipe.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/ruset-sulmuan-ramen-per-gjuhen-shqipe.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy