Sa laguna dhe sa kepe ka bregdeti shqiptar?

I nderuar lexues!

Shqipëria ka 6 laguna kryesore, të cilat janë: Laguna e Lunrës (Vilunit), Laguna e Patokut, Laguna e Bishtrakës, Laguna e Karavastasë, Laguna e Nartës, Laguna e Pashalimanit. Kurse tri kepat kryesorë të vendit tonë janë Kepi i Rodonit, Kepi i Bishtit të Pallës dhe Kepi i Gjuhëzës.

Shqipëria ka një pozitë të favorshme gjeografike, pasi gjendet në kryqëzimin e rrugëve më të shkurtra që kalojnë nga Mesdheu perëndimor për në Ballkan e Azinë e Vogël dhe kontrollon kalimin përmes kanalit detar të Otrantos. (nëse ky i fundit nuk preket nga pakti famëkeq detar i përfolur vitet e fundit)

/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7933,Camëri,108,Editorial,1700,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1280,Iliridë,251,Kosovë,2363,Kulture,628,Luginë,49,Moti,2,Politik,1772,Reportazh,154,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,494,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Sa laguna dhe sa kepe ka bregdeti shqiptar?
Sa laguna dhe sa kepe ka bregdeti shqiptar?
Sa laguna dhe sa kepe ka bregdeti shqiptar?
https://4.bp.blogspot.com/-rBxxz32YJE4/Wlu7pKhJx0I/AAAAAAAAPBM/6P5KkkjSwnoBKjBMJ9DkM8Ihhdvk5557gCLcBGAs/s640/665e3353c5a0a1298b58f0408e39e998_L.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-rBxxz32YJE4/Wlu7pKhJx0I/AAAAAAAAPBM/6P5KkkjSwnoBKjBMJ9DkM8Ihhdvk5557gCLcBGAs/s72-c/665e3353c5a0a1298b58f0408e39e998_L.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/sa-laguna-dhe-sa-kepe-ka-bregdeti.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/sa-laguna-dhe-sa-kepe-ka-bregdeti.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy