SHBA i refuzoi vizën, Haradinaj merr pasaportën shqiptare

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka marrë pasaportën shqiptare.

Kreu i qeverisë kosovare ka aplikuar për pasaportën shqiptare pasi SHBA i refuzoi vizën.

Nuk dihet nëse Haradinaj do aplikojë sërish për vizë amerikane, por këtë herë si shtetas shqiptar dhe nga ambasada amerikane në Tiranë.

Të dhënat për pasaportën shqiptare të Haradinaj janë hedhur në sistem dhe mësohet se dokumenti është gati.

Pritet në ditët në vijim që kryeministri Haradinaj të bëjë tërheqjen e pasaportës shqiptare.

Marrja e pasaportës shqiptare nga Haradinaj vjen në një kohë kur dy presidentët Meta dhe Thaçi u përfshin në polemika sa i takon pajisjes së qytetarëve të Kosovës me dokumente identifikimi shqiptare për të mundësuar lëvizjen e lirë në hapësirën “Schengen”.

Kjo kërkesë u hodh poshtë nga Presidenti Meta me argumentin se do dëmtonte udhëtimin pa viza të qytetarëve shqiptarë në BE./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,8009,Camëri,109,Editorial,1724,Ekonomi,424,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1295,Iliridë,251,Kosovë,2382,Kulture,632,Luginë,49,Moti,2,Politik,1780,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,494,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: SHBA i refuzoi vizën, Haradinaj merr pasaportën shqiptare
SHBA i refuzoi vizën, Haradinaj merr pasaportën shqiptare
SHBA i refuzoi vizën, Haradinaj merr pasaportën shqiptare
https://2.bp.blogspot.com/-RJcH2k7UZWo/WlhuxTrK_OI/AAAAAAAAOyk/Dl-aPEeTmz0MoaOp0FZi9eomMyeIMmIewCLcBGAs/s640/11.10.2017_-_ZKM_-_3_3-905x395.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-RJcH2k7UZWo/WlhuxTrK_OI/AAAAAAAAOyk/Dl-aPEeTmz0MoaOp0FZi9eomMyeIMmIewCLcBGAs/s72-c/11.10.2017_-_ZKM_-_3_3-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/shba-i-refuzoi-vizen-haradinaj-merr.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/shba-i-refuzoi-vizen-haradinaj-merr.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy