SHBA: Reforma në Drejtësi, ja sa vjet mund të zgjasë “faza e pastrimit”

Nuk ka ende një afat kohor zyrtar për pjesën e parë dhe më të rëndësishmen e reformës në drejtësi, pastrimin e sistemit nga të korruptuarit.

Një përgjigje se sa do të zgjasë kjo fazë e ka dhënë John Leonardo, një nga 8 ndërkombëtarët që janë instaluar në Tiranë për të vëzhguar ngritjen e organeve të Vettingut.

Por edhe Leonardo thotë se ky afat është një hipotezë e palës shqiptare.

E sigurtë është që intervistimi i prokurorëve dhe gjyqtarëve do nisë në fund të muajit shkurt.

“Dëgjesat e para kanë gjasa të ndodhin në fund të shkurtit. Ata po supozojnë se ky proces do të zgjasë katër deri në pesë vjet. Është e vështirë të imagjinohet se si do të jetë kur dëgjesat të fillojnë, sepse puna do të jetë më intensive”– thotë ish-gjykatësi 71 vjeçar amerikan në artikullin që mund të lexohet në origjinal duke klikuar KËTU dhe që sot është botuar nga Dita dhe disa media të tjera./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7933,Camëri,108,Editorial,1700,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1280,Iliridë,251,Kosovë,2363,Kulture,628,Luginë,49,Moti,2,Politik,1772,Reportazh,154,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,494,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: SHBA: Reforma në Drejtësi, ja sa vjet mund të zgjasë “faza e pastrimit”
SHBA: Reforma në Drejtësi, ja sa vjet mund të zgjasë “faza e pastrimit”
Reforma në Drejtësi, sa vjet mund të zgjasë “faza e pastrimit”
https://4.bp.blogspot.com/-l-UDx2Q-dd0/WmBlAMLM0VI/AAAAAAAAPUM/eEmtUGTjzjodaJ5TtXUiWXbg8W4VkuiFwCLcBGAs/s640/corruption-905x395.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-l-UDx2Q-dd0/WmBlAMLM0VI/AAAAAAAAPUM/eEmtUGTjzjodaJ5TtXUiWXbg8W4VkuiFwCLcBGAs/s72-c/corruption-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/shba-reforma-ne-drejtesi-ja-sa-vjet.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/shba-reforma-ne-drejtesi-ja-sa-vjet.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy