Shokon analisti i njohur amerikan: Ballkani shpërthen në konflikt të ri nëse SHBA nuk ndërhyn

Janusz Bugajski, analisti i njohur amerikan për Ballkanin ka lëshuar një alarm të fortë gjatë një interviste për agjencinë serbe Tanjug.

Bugajski thekson se “nëse SHBA nuk merr menjëherë frenat e Ballkanit Perëndimor, atëherë ky rajon do të ndizet nga flaka e një konflikti të madh etnik”.

Analisti i njohur thekson se përveç grushtit të shtetit në Mal të Zi dhe përplasjeve në Maqedoni, edhe vrasja e Oliver Ivanoviçit ka ardhur nga Moska.

“SHBA duhet të ç’bllokojë menjëherë anëtarësimin e Maqedonisë dhe Bosnjë-Hercegovinës në NATO dhe të shtyjë Serbinë të njohë menjëherë Kosovën”, thotë Bugajski.

Sipas tij, armët ruse në Serbi, nëse nuk kthehen mprapsht, atëherë do të duhet që të neutralizohen menjëherë duke armatosur pjesën tjetër të vendeve ballkanike./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7887,Camëri,108,Editorial,1679,Ekonomi,411,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2347,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1761,Reportazh,152,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,492,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Shokon analisti i njohur amerikan: Ballkani shpërthen në konflikt të ri nëse SHBA nuk ndërhyn
Shokon analisti i njohur amerikan: Ballkani shpërthen në konflikt të ri nëse SHBA nuk ndërhyn
Shokon analisti i njohur amerikan: Ballkani shpërthen në konflikt të ri nëse SHBA nuk ndërhyn
https://1.bp.blogspot.com/-hTaggQJ4yDY/Wmmag0fN-rI/AAAAAAAAQJU/lV6gYDU-T5oJZ6TXhAW9BjjXYT685CLbACLcBGAs/s640/shqiperi-harta-ballkanike-475x360.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-hTaggQJ4yDY/Wmmag0fN-rI/AAAAAAAAQJU/lV6gYDU-T5oJZ6TXhAW9BjjXYT685CLbACLcBGAs/s72-c/shqiperi-harta-ballkanike-475x360.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/shokon-analisti-i-njohur-amerikan.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/shokon-analisti-i-njohur-amerikan.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy