Shpërthen Pandeli Majko: Ja kush na pengon të ‘hapim’ kufirin me Kosovën

Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko ishte i ftuar në emisionin “Përballë” të gazetarit Lutfi Dervishi ku ka folur për aktualitetin politik si dhe ka zbuluar arsyet që sipas tij pengojnë lëvizjen e lirë të mallrave mes Shqipërisë dhe Kosovës.

Majko tha se bizneset nuk lejojnë që të hapet kufiri me Kosovën, pasi kanë interesat e tyre.

Pas nesh qëndrojnë bizneset dhe bizneset na thonë “prit, kujdes, mos hap kufirin, se më duhet mua koncesioni atje, mos ma hap kufirin se më ul mua çmimin e mallrave, nuk më duhet mua politika, se më intereson më mirë të hyjë malli nga ky drejtim se sa nga ai drejtim.

Pavarësisht se duket sikur po qeveris politika, gjithmonë e më tepër rregullin po e vendos biznesi” tha Pandeli Majko./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Shpërthen Pandeli Majko: Ja kush na pengon të ‘hapim’ kufirin me Kosovën
Shpërthen Pandeli Majko: Ja kush na pengon të ‘hapim’ kufirin me Kosovën
Pandeli Majko e thotë troç se kush e pengon hapjen e kufirit me Kosovën
https://4.bp.blogspot.com/-qzHyZKV_TwY/WlNPkIPBaKI/AAAAAAAAObk/mZ7nvL61TfsHYfsaK2ktaBIYrke6lwsWQCLcBGAs/s640/Pandeli-Majko-kufiri-me-kosoven.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-qzHyZKV_TwY/WlNPkIPBaKI/AAAAAAAAObk/mZ7nvL61TfsHYfsaK2ktaBIYrke6lwsWQCLcBGAs/s72-c/Pandeli-Majko-kufiri-me-kosoven.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/shperthen-pandeli-majko-ja-kush-na.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/shperthen-pandeli-majko-ja-kush-na.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy