Shqiptarët fajësojnë BE, Hoxhaj: Politikë të padrejtë ndaj Kosovës e Shqipërisë (VIDEO)

A do të heqin dorë 43 deputetët e Veselit, Haradinajt apo Limajt nga shfuqizimi i ligjit për Gjykatën Speciale, të miratojnë demarkacionin me Malin e Zi dhe bashkësinë e komunave serbe. Numri dy i qeverisë kosovare Enver Hoxhaj nuk ka përgjigje për këto kërkesa të Brukselit, por ankohet se BE po i diskriminon shqiptarët në rajon.

Në draft/strategjinë e zgjerimit që publikohet me 6 shkurt në Parlamentin Evropian në Strasburg, ashtu siç deklaron edhe Hoxhaj, nuk ka data anëtarësimi për Shqipërinë, Maqedoninë, Kosovën e Bosnjën, kohë që gjithsesi do shkojë përtej vitit 2025 kur anëtarësohen Mali i Zi dhe Serbia.

Për Shqipërinë, Komisioni Evropian pret të arrijë rezultate konkrete nga reforma në drejtësi deri në vitin 2019. Ndërkaq në një artikull të botuar në forumin ekonomik të Davosit, vonesën e Kosovës në integrim në NATO dhe BE, presidenti Thaçi e sheh te Rusia./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7983,Camëri,108,Editorial,1717,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1289,Iliridë,251,Kosovë,2379,Kulture,629,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,156,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,498,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Shqiptarët fajësojnë BE, Hoxhaj: Politikë të padrejtë ndaj Kosovës e Shqipërisë (VIDEO)
Shqiptarët fajësojnë BE, Hoxhaj: Politikë të padrejtë ndaj Kosovës e Shqipërisë (VIDEO)
Shqiptarët fajësojnë BE, Hoxhaj: Politikë të padrejtë ndaj Kosovës e Shqipërisë
https://3.bp.blogspot.com/-f3-Z2uKj0Bc/WmmKiMD2PuI/AAAAAAAAQI4/DkkpsmTZ1Doa8abf5G_ctH9nJG6YaxBPACLcBGAs/s640/enver-hoxhaj-933x445-640x305.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-f3-Z2uKj0Bc/WmmKiMD2PuI/AAAAAAAAQI4/DkkpsmTZ1Doa8abf5G_ctH9nJG6YaxBPACLcBGAs/s72-c/enver-hoxhaj-933x445-640x305.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/shqiptaret-fajesojne-be-hoxhaj-politike.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/shqiptaret-fajesojne-be-hoxhaj-politike.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy