Shqiptarët që luftuan në ushtrinë amerikane gjatë Luftës së Parë dhe të Dytë Botërore (PJ II)

Studiuesi Viron Prodani, në vijim të librave të tij për emigracionin shqiptar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka sjellë një tjetër libër të rrallë.

Këtë herë për emigrantët shqiptarë në SHBA që luftuan në ushtrinë amerikane gjatë Luftës së Parë dhe të Dytë Botërore.

Libri i ri i Prodanit titullohet “KONTRIBUTI I EMIGRANTEVE SHQIPTARE NE SHBA. NE LUFTEN E PARE DHE TE DYTE BOTERORE”.

Prodani i ka zbuluar emrat pas një pune voluminoze në arkivat amerikane.

Gazeta Dita do të botojë në mënyrë ekskluzive të gjithë emrat 4973 shqiptarëve që luftuan në ushtrinë amerikane gjatë Luftës së Parë Botërorë, por edhe emrat e 3441 shqiptarëve që luftuan në ushtrinë amerikane gjatë Luftës së Dytë Botërorë.

LISTA EMERORE E USHTAREVE SHQIPTARE NE LUFTEN E PARE BOTERORE

Vijon nga numri i kaluar /ZgjohuShqiptar.info


KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7933,Camëri,108,Editorial,1700,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1280,Iliridë,251,Kosovë,2363,Kulture,628,Luginë,49,Moti,2,Politik,1772,Reportazh,154,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,494,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Shqiptarët që luftuan në ushtrinë amerikane gjatë Luftës së Parë dhe të Dytë Botërore (PJ II)
Shqiptarët që luftuan në ushtrinë amerikane gjatë Luftës së Parë dhe të Dytë Botërore (PJ II)
Shqiptarët që luftuan në ushtrinë amerikane gjatë Luftës së Parë dhe të Dytë Botërore (PJ II)
https://1.bp.blogspot.com/-wwkrK7XIPcE/Wloh9fts6lI/AAAAAAAAO58/d5N-91DQBbMPKBv5NCzO7rNRH68r6SFrgCLcBGAs/s640/befa7914bd3b35d045806526bf8a6591-905x395%2B%25281%2529.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-wwkrK7XIPcE/Wloh9fts6lI/AAAAAAAAO58/d5N-91DQBbMPKBv5NCzO7rNRH68r6SFrgCLcBGAs/s72-c/befa7914bd3b35d045806526bf8a6591-905x395%2B%25281%2529.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/shqiptaret-qe-luftuan-ne-ushtrine.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/shqiptaret-qe-luftuan-ne-ushtrine.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy