Theodorakis: Dëshiroj ta pengoj Shqipërinë e Madhe

Stavros Theodorakis, kryetar i Partisë Liberale dhe social-demokrate “Potami” nuk e ka mbështetur protestën e djeshme në Greqi, për disa arsye.

Sipas portalit Faktor, Theodorakis thotë se Greqia është duke humbur tashmë 25 vite me radhë, duke mbajtur një atmosferë luftarake ndaj një shteti të vogël që do të ishte aleati i saj i besueshëm.

Ai nuk sheh dallim të madh ndërmjet emrit “Ish-republika Jugosllave e Maqedonisë” dhe emrave Maqedonia e Re, Veriore ose e Epërme, kurse në çështjet e Maqedonisë dhe Qipros, Theodorakis sheh mosaktivizim dhe dëmtim të Greqisë dhe helenizimit.

Theodorakis thotë se nuk dëshiron që shteti fqinj të rënohet dhe se dëshiron që, siç thotë, “ta pengojë dhuratën muslimane të nënës turqi” dhe “Shqipërinë e Madhe”.

Ai dëshiron që fëmijët në shtetin fqinj të mos rriten me urrejtje ndaj Greqisë, ndërkaq konsideron se Selaniku është kryeqytet i Ballkanit./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7887,Camëri,108,Editorial,1679,Ekonomi,411,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2347,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1761,Reportazh,152,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,492,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Theodorakis: Dëshiroj ta pengoj Shqipërinë e Madhe
Theodorakis: Dëshiroj ta pengoj Shqipërinë e Madhe
https://1.bp.blogspot.com/-qVo1YUU1_ss/WmiysY-PAzI/AAAAAAAAQFo/NRKUcVzuTkwbe3SMnI-Vq-B8S9Ly5S7FQCLcBGAs/s640/Theodorakis.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-qVo1YUU1_ss/WmiysY-PAzI/AAAAAAAAQFo/NRKUcVzuTkwbe3SMnI-Vq-B8S9Ly5S7FQCLcBGAs/s72-c/Theodorakis.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/theodorakis-deshiroj-ta-pengoj.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/theodorakis-deshiroj-ta-pengoj.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy