“Ujqërit”, plani sekret i Serbisë për trazira në Kosovë

Serbia është duke përgatitur një plan sekret për trazira në Kosovë gjatë vitit 2018.

Informatat janë siguruar nga Instituti i Kosovës për Studime Ndërkombëtare.

Sipas informatave që posedon ky institut, sigurimi shtetëror në Serbi ka themeluar një njësi të veçantë të quajtur “Ujqërit”, i cili do të organizojë një plan sekret, ku do të bëjnë aktivitete të dhunshme (trazira etnike) në Kosovë.

Klan Kosova ka siguruar këtë dokument, sipas të cilit thuhet se “ky njësit bazën e ka në Nish të Serbisë, por operon në gjithë territorin e Kosovës me tetë baza të saj, ku të angazhuar janë 162 persona, të cilët edhe në të kaluarën kanë qenë pjesë e strukturave serbe të sigurisë.

Për këtë plan janë siguruar 20 milionë euro”.

Dyshohet se nga këto aktivitet të dhunës do të ndryshojë edhe situata e sigurisë dhe kështu, edhe e serbëve që jetojnë dhe punojnë në Kosovë.

Këto burime janë të informuara se Qeveria e Serbisë do të dalë më disa kërkesa ndaj ndërkombëtarëve dhe Qeverisë së Kosovës

Nuk dihet nëse ky plan ka lidhje me vrasjen gjatë ditës së sotme në Mitrovicën Veriore, të kryetarit të Iniciativës Qytetare, SDP, Olivier Ivanoviç./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9222,Camëri,117,Editorial,2023,Ekonomi,506,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1466,Iliridë,286,Kosovë,2668,Kulture,719,Luginë,61,Moti,2,Politik,1896,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: “Ujqërit”, plani sekret i Serbisë për trazira në Kosovë
“Ujqërit”, plani sekret i Serbisë për trazira në Kosovë
https://4.bp.blogspot.com/-ElB1w1I2sFM/Wl8D7TydYBI/AAAAAAAAPOU/B-q4DZdHChkPrFqOwHT7MYQk8UYYPMsswCLcBGAs/s640/ujqerit-640x279.png
https://4.bp.blogspot.com/-ElB1w1I2sFM/Wl8D7TydYBI/AAAAAAAAPOU/B-q4DZdHChkPrFqOwHT7MYQk8UYYPMsswCLcBGAs/s72-c/ujqerit-640x279.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/ujqerit-plani-sekret-i-serbise-per.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/ujqerit-plani-sekret-i-serbise-per.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy