Vazhdon ‘gjenocidi’ kundër shqiponjave në Shqipëri

Shqipëria është bër një ferr i vërtetë për shqiponjat dhe skifterët si pasojë e çmendurisë shqiptare.

Një shpend i rallë është kapur në Vlorë. Protagonistët janë tri vlonjatët, në duart e të cilëve ka rënë një skifter gri. Me sa duket ditët e para të vitit 2018 janë një ogur i mirë për ta pasi u shënua ky rast.

Konkretisht vlonjatët me këtë rast kanë parë se si sipër këtij qyteti skifterin gri, shpendi më i shpejt në botë. Ai mund të arrijë shpejtësinë më të madhe se 300 km/h.

Dhe nuk është skifteri gri vetëm shpendi më i shpejtë, por ndër speciet më të shpejta mes të gjitha kafshëve. Siç mund të vihet re edhe nga fotot, shpendi grabitqar ka sqep të kthyer e kthetra të fuqishme, që rron nëpër shkëmbinj.

Vlora është një nga vendet më të preferuara për shpendët në Shqipëri./Vloranews/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7991,Camëri,109,Editorial,1717,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1295,Iliridë,251,Kosovë,2379,Kulture,630,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Vazhdon ‘gjenocidi’ kundër shqiponjave në Shqipëri
Vazhdon ‘gjenocidi’ kundër shqiponjave në Shqipëri
Vazhdon ‘gjenocidi’ kundër shqiponjave në Shqipëri
https://1.bp.blogspot.com/-ymuF8XMOBxY/Wm8gKMv9qqI/AAAAAAAAQp4/mml9gjJHny0QPh8ktdZiu1FpRUQrDiBTQCLcBGAs/s640/IMG_2846-1200x630.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-ymuF8XMOBxY/Wm8gKMv9qqI/AAAAAAAAQp4/mml9gjJHny0QPh8ktdZiu1FpRUQrDiBTQCLcBGAs/s72-c/IMG_2846-1200x630.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/vazhdon-gjenocidi-kunder-shqiponjave-ne.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/vazhdon-gjenocidi-kunder-shqiponjave-ne.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy