VIDEO/ Mjeshtri në stol ! Si Christian Panucci eliminoi Skocinë nga Euro 2008

Christian Panucci nuk shqetësohet shumë nga Skocia. Sepse ai e di mirë se si t’ia shuajë ëndrrat kësaj kombëtareje dhe tifozëve të zjarrtë të saj. E ka bërë këtë në 17 nëntor të 2017-ës, kur me një gol me kokë në kohën shtesë, kualifikoi “të kaltrit” për në Euro 2008 në Austri dhe Zvicër dhe i skualifikoi ata nga ky kompeticion. Në takimin e luajtur në “Hampden Park”, Italia fitoi me rezultatin 1-2. Skocezët shpresonin shumë se ata do të arrinin që të kualifikoheshin për në kompeticionin më të rëndësishëm të kontinentit, por tekniku aktual i kuqezinjve bëri të heshtë të gjithë stadiumin në Gllasgou.

Vendasit u shokuan nga gjuajtja e Luca Toni-t brenda zonës pas vetëm 2 minutash nga fillimi i takimit. Ata gjithsesi luftuan fort dhe arritën që të barazonin rezultatin 20 minuta pas fillimit të pjesës së dytë me anë të Ferguson-it. Gjithsesi, Italia e kishte ruajtur një surprizë për në fund. Panucci i cili humbi një rast mjaft të mirë në të 97” po me kokë, nuk gaboi kur kishte kaluar 1 minutë nga koha e rregullt. Pirlo krosoi brenda zonës dhe aty tekniku kuqezi me kokë mposhti gardianin Gordon.

Për atë takim, tekniku i Italisë Roberto Donadoni zgjodhi Panucci-n në vend të Massimo Oddo-s dhe nuk gaboi.

Skeda

Skoci – Itali 1-2/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9266,Camëri,117,Editorial,2032,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1470,Iliridë,288,Kosovë,2690,Kulture,722,Luginë,61,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: VIDEO/ Mjeshtri në stol ! Si Christian Panucci eliminoi Skocinë nga Euro 2008
VIDEO/ Mjeshtri në stol ! Si Christian Panucci eliminoi Skocinë nga Euro 2008
https://3.bp.blogspot.com/-Y5zz-8aTBgo/WmoG8JMzI1I/AAAAAAAAQQM/UgTDv9yUMMIxWw6fNqYo7AIUihwTHM0qQCLcBGAs/s640/Capture-5-10.png
https://3.bp.blogspot.com/-Y5zz-8aTBgo/WmoG8JMzI1I/AAAAAAAAQQM/UgTDv9yUMMIxWw6fNqYo7AIUihwTHM0qQCLcBGAs/s72-c/Capture-5-10.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/video-mjeshtri-ne-stol-si-christian.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/video-mjeshtri-ne-stol-si-christian.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy