VIDEO/ Në Itali plas debati: Vërtet ia vlen të shkojmë në Shqipëri?

Emisioni i fundit i programit “Dalla vostra parte” (Nga anët tuaja) i transmetuar në 10 janar në TG4 u është kushtuar italianëve që lënë vendin e tyre për të jetuar dhe punuar jashtë.

Një pjesë të rëndësishme e kanë zënë edhe italianët që jetojnë në Shqipëri.

Ata thonë se këtu jetojnë mirë pasi mund të hapësh një biznes të ri brenda ditës, taksat janë më të ulëta, çmimet më të ulëta dhe kostoja e jetesës më e lirë. (Shiko nga minuta e 12-të në videon më poshtë).

Por pyetja që u ngrit në emision ishte nëse italianët vijnë në Shqipëri për shkak se “këtu kanë gjetur Amerikën” apo për tu shpëtuar taksave në vendin e tyre?/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7887,Camëri,108,Editorial,1679,Ekonomi,411,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2347,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1761,Reportazh,152,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,492,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: VIDEO/ Në Itali plas debati: Vërtet ia vlen të shkojmë në Shqipëri?
VIDEO/ Në Itali plas debati: Vërtet ia vlen të shkojmë në Shqipëri?
VIDEO/ Në Itali plas debati: Vërtet ia vlen të shkojmë në Shqipëri?
https://1.bp.blogspot.com/-VjoydJekx30/WlttMBpEXLI/AAAAAAAAO-w/Sq7oYsw_BVgS0_56na0Aw6SKhH8rAV82ACLcBGAs/s640/B368D9EB-586D-46BD-A84D-AA7181904256-681x380-1-905x395.jpeg
https://1.bp.blogspot.com/-VjoydJekx30/WlttMBpEXLI/AAAAAAAAO-w/Sq7oYsw_BVgS0_56na0Aw6SKhH8rAV82ACLcBGAs/s72-c/B368D9EB-586D-46BD-A84D-AA7181904256-681x380-1-905x395.jpeg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/video-ne-itali-plas-debati-vertet-ia.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/video-ne-itali-plas-debati-vertet-ia.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy