Viti 99: Momenti kur oficeri gjerman u jep 30 min kohë forcave serbe ta lëshojnë Prizrenin (VIDEO)

Jo pak situata të tensionuara kishte në kohën kur forcat e NATO-s kishin arritur në Kosovë dhe ishin përballur me ato jugosllave.

Një e tillë ishte edhe në vitin 1999 në Prizren, kur forcat gjermane të KFOR-it ishin pritur me duartrokitje nga qytetarët, por brenda qytetit ishin takuar me forcat serbe të cilat ende nuk ishin tërhequr nga Prizreni.

Në një video shihet se si komandanti i forcave gjermane të KFOR-it, i jep ultimatum oficerit serb që bashkë me ushtrinë të largohet nga Prizreni, shkruan Magazina.al.

Nga biseda që shihet në video komandanti gjerman i drejtohet oficerit serb me fjalët se keni kohë 30 minuta të largoheni, ndërsa oficeri nis të kërkojë shpjegime, por komandanti gjermani ia numëron minutat e ultimatumit, duke i thënë: ”Kanë mbetur edhe 28 minuta”.
Pas kësaj ushtria serbe i bindet urdhrit të KFOR-it dhe nis të tërhiqet nga qyteti./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7949,Camëri,108,Editorial,1705,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1284,Iliridë,251,Kosovë,2367,Kulture,628,Luginë,49,Moti,2,Politik,1774,Reportazh,155,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,495,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Viti 99: Momenti kur oficeri gjerman u jep 30 min kohë forcave serbe ta lëshojnë Prizrenin (VIDEO)
Viti 99: Momenti kur oficeri gjerman u jep 30 min kohë forcave serbe ta lëshojnë Prizrenin (VIDEO)
Viti 99: Momenti kur oficeri gjerman u jep 30 min kohë forcave serbe ta lëshojnë Prizrenin (VIDEO)
https://4.bp.blogspot.com/-Oaxxt79XnZM/WlYfZPpDYMI/AAAAAAAAOoY/B3VBGILiblI0t709usncJkjPS0Lrv6negCLcBGAs/s640/capture_1515504636-4986486.JPG
https://4.bp.blogspot.com/-Oaxxt79XnZM/WlYfZPpDYMI/AAAAAAAAOoY/B3VBGILiblI0t709usncJkjPS0Lrv6negCLcBGAs/s72-c/capture_1515504636-4986486.JPG
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/viti-99-momenti-kur-oficeri-gjerman-u.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/viti-99-momenti-kur-oficeri-gjerman-u.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy