Zyrtare, Shqipëria me 2 sportistë në “Pyeongchang 2018”

Shipëria do të marrë pjesë në Olimpiadën Dimërore që të zhvillohet në Korenë e Jugut me 2 sportistë. Ka qenë vetë Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar (KOKSH) që ka zyrtarizuar pjesëmarrjen e Suela Mëhillit dhe Erjon Tolës në “Pyeongchang 2018”, që nis më 9 shkurt. Edhe pse KOKSH pati shpresuar që të shkonte në këtë Olimpiadë me 4 sportistë, vetëm dy prej tyre kapën normat.

Ashtu si dhe 4 vite më parë, në Sochi, Shqipëria do të ketë vetëm skiatorët Tola e Mëhilli, që do të garojnë në disiplinën e skive alpine. KOKSH, përmes një komunikate për shtyp, bën me dijë se më datën 2 shkurt, në Presidencë, do të zhvilohet ceremonia e dorëzimit të flamurit kuqezi nga ana e Presidentit të Republikës, z.Ilir Meta. Pritet që këtë herë flamurin ta mbajë skiatorja Suela Mëhilli./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7934,Camëri,108,Editorial,1700,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1280,Iliridë,251,Kosovë,2363,Kulture,628,Luginë,49,Moti,2,Politik,1773,Reportazh,154,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,494,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Zyrtare, Shqipëria me 2 sportistë në “Pyeongchang 2018”
Zyrtare, Shqipëria me 2 sportistë në “Pyeongchang 2018”
Zyrtare, Shqipëria me 2 sportistë në “Pyeongchang 2018”
https://2.bp.blogspot.com/-y9I54481zJ4/WnGa-Kf5m7I/AAAAAAAAQ3s/IXXZ2_pLSmkPvj85j2HShuv-1gnlwdzWQCLcBGAs/s640/kore-e-jugut-olimpiade-696x353.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-y9I54481zJ4/WnGa-Kf5m7I/AAAAAAAAQ3s/IXXZ2_pLSmkPvj85j2HShuv-1gnlwdzWQCLcBGAs/s72-c/kore-e-jugut-olimpiade-696x353.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/zyrtare-shqiperia-me-2-sportiste-ne.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/zyrtare-shqiperia-me-2-sportiste-ne.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy