“10 vite pushtim”/ Serbët provokojnë hapur, ja si u zgjua Mitrovica sot

Edhe pse Kosova po feston sot dekadën e parë të Pavarësisë, një provokim i hapur ka ardhur nga Veriu i Mitrovicës.

Qyteti është zgjuar sot me qindra postera nëpër mure, ku shfaqen duar të prangosura, ndërkohë që poshtë tyre shkruhet “10 vjet pushtimi të Kosovës e Metohisë”.

Mbishkrimi përveç në gjuhën serbe dhe alfabetin cirilik, është shkruar edhe në shqip dhe anglisht.

Sipas mediave kosovare, këto postera provokues janë vendosur nga qytetarët serbë të veriut.

Ata mesa duket kërkojnë të dërgojnë mesazh se Kosova është pjesë e Serbisë dhe se ajo është e ‘pushtuar’ nga Bashkësia Ndërkombëtare.

Mediat kosovare kanë tentuar të kontaktojë policinë në veri të Mitrovicës, por asnjë nga autoritet nuk u ka dhënë shpjegim./ZgjohuShqiptar.info


KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7901,Camëri,108,Editorial,1685,Ekonomi,413,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2353,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1767,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: “10 vite pushtim”/ Serbët provokojnë hapur, ja si u zgjua Mitrovica sot
“10 vite pushtim”/ Serbët provokojnë hapur, ja si u zgjua Mitrovica sot
“10 vite pushtim”/ Serbët provokojnë hapur, ja si u zgjua Mitrovica sot
https://4.bp.blogspot.com/-EjT7p1wiwfI/WoiVq-t-gyI/AAAAAAAAS-M/SFyTvDyb9_gNYWxpZ8GZe_PMQ3yc1JTuwCLcBGAs/s640/mitrovica-1-640x320.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-EjT7p1wiwfI/WoiVq-t-gyI/AAAAAAAAS-M/SFyTvDyb9_gNYWxpZ8GZe_PMQ3yc1JTuwCLcBGAs/s72-c/mitrovica-1-640x320.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/10-vite-pushtim-serbet-provokojne-hapur.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/10-vite-pushtim-serbet-provokojne-hapur.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy