12 milionë dokumente kadastrale të Kosovës janë ende në Serbi

Në shtator të vitit të kaluar janë bërë gjashtë vjet që nga arritja e marrëveshjes për kadastër në mes të Kosovës dhe Serbisë.

Por kjo marrëveshje ende nuk është zbatuar.Asnjë prej rreth 12 milionë dokumenteve dhe hartave, që sipas kësaj marrëveshjeje ishin paraparë të ktheheshin nga Serbia në Kosovë, nuk ka mbërritur në Agjencisë Kosovare për Kthim dhe Verifikim të Pronave (AKKVP), shkruan “Koha Ditore”.

Deri në qershor të vitit 2016 përgjegjëse për vonesa në zbatim të kësaj marrëveshjeje kanë qenë institucionet e Kosovës, pasi që në bazë të marrëveshjesh ishte paraparë që Kosova të hartonte Ligjin për AKKVP-në.

Ndërkohë që nga qershori i vitit 2016 përgjegjëse për moszbatim të kësaj marrëveshjeje, sipas institucioneve kosovare, është Serbia… (b.an)/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7887,Camëri,108,Editorial,1679,Ekonomi,411,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2347,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1761,Reportazh,152,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,492,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: 12 milionë dokumente kadastrale të Kosovës janë ende në Serbi
12 milionë dokumente kadastrale të Kosovës janë ende në Serbi
12 milionë dokumente kadastrale të Kosovës janë ende në Serbi
https://4.bp.blogspot.com/-usq6-sfr9xs/WnLhe2n_AdI/AAAAAAAARA8/3Z47LoB1NfA1FOvZ_lWgxS2ftmjB73vSACLcBGAs/s640/serbi-kosove.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-usq6-sfr9xs/WnLhe2n_AdI/AAAAAAAARA8/3Z47LoB1NfA1FOvZ_lWgxS2ftmjB73vSACLcBGAs/s72-c/serbi-kosove.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/12-milione-dokumente-kadastrale-te.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/12-milione-dokumente-kadastrale-te.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy